Son sanılandan daha yakın

bozoerkan

0
İyinet Üyesi
Katılım
22 Haziran 2008
Mesajlar
11
Reaction score
0
Son sanılandan daha yakın

Bilim adamlarının hesapları tutmadı. Kıyamet hesaplanandan daha önce kopacak.

Süper dev kara delikler, ısıl ölüm, entropi... Evren nasıl sona erecek dersiniz? Bunlardan entropi kavramını ele alalım. Entropi evrendeki dengesizliği belirtiyor, bu da hareket ve ısı yani yaşam potansiyeli demek oluyor. Zamanla dengeler oturdukça entropi tükeniyor ve evren ölümcül bir hareketsizliğe ulaşıyor. Moleküller hareket etmeyi durdurduğunda ısıl ölüm gerçekleşiyor. Enerji yok, hareket yok, büyük bir patlama hiç yok. Sessiz kıyamet!

Entropiyi hesaplayan bilim adamları bir yanlış yapmışlar. Evrendeki düzensizliğin değerini doğru belirleyememişler. Söz konusu evren olunca, anlaşılabilir bir hata.

İki üniversite araştırmacısının, Chas Egan ve Charles Lineweaver'ın yaptığı son analize göre galaksilerin merkezinde bulunan süper dev kara delikler, kozmik entropiye büyük bir etki yapıyor. Ve yaptıkları hesaplara göre evrendeki entropi seviyesi önceden hesaplanandan100 kez daha hızlıazalıyor. Araştırmacılar hala yeni hesaplamaların daha önce ön görülenden daha doğru olup olmadığını bilmiyor.
 

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Şubat 2005
Mesajlar
2,869
Reaction score
16
Konum
Samsun
Kıyamet'te gelecekle ilgili olduğundan, kusura bakılmasın ama, bu konuya ayetlerle cevap verme ihtiyacı hissediyorum;

“Gaybın anahtarları Allah’ın katındadır. Onları ancak O bilir. Karada ve denizde ne varsa hepsini bilir. Düşen hiçbir yaprak ve yerin karanlıklarında hiçbir dane yoktur ki, Allah onu bilmesin. Yaş ve kuru ne varsa hepsi Kitab-ı Mübîn’dedir.” (En’am, 59).

“De ki: Göklerde ve yerde Allah’dan başkası gaybı bilmez.” (Neml, 65)

Şu sayfaya da göz atılmasını isterim.
 

bozoerkan

0
İyinet Üyesi
Katılım
22 Haziran 2008
Mesajlar
11
Reaction score
0
tabiki yüce rabbimizden başak kimse bilmez kim bilebilirki yarın veya 10 dakka sonra kıyamet olmucağı
 

osahin

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Ekim 2006
Mesajlar
4,978
Reaction score
34
Konum
kalbinizden :p
Birden 2000 yıllarını hatırladım, hatta Windows ME çıkmıştı :p o zamanda kopuyordu kıyamet ne oldu? :p Her canlının ölümü onun kıyameti değilmidir zaten?
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst