Sönmez Atasoy'u Kaybettik!

RavenClaw

0
İyinet Üyesi
Katılım
3 Aralık 2011
Mesajlar
32
Reaction score
0
Tiyatro,dizi ve sinema oyuncusu Sönmez Atasoy, geçirdiği kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı hastanede vefat etti....

Sakarya Fırat dizisinin çekimleri için bulunduğu Isparta'da geçirdiği kalp krizi nedeniyle tedaviye alınan oyuncu, bir haftadır yoğun bakımdaydı. Önceki gün diyalize bağlanmasına karar verilen akademisyen ve oyuncu Sönmez Atasoy, dün gece fenalaştı.
Yoğun bakım ünitesinde kalbi duran sanatçı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sanatçının yakınları ve sevenleri, Şevket Demirel Kalp Merkezi'ne akın ettiler. Sönmez Atasoy, ünlü oyuncu Fadik Sevin Atasoy'un babasıydı.
Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümü mezunu olan Atasoy, 1968 yılında Devlet Tiyatroları'nda çalışmaya başlamıştı. Atasoy 1975 yılından beri ise Ankara ve İzmir Devlet Konservatuarları'nda, Yeditepe Üniversitesi ile Haliç Üniversiteleri'nde sahne eğitimi veriyordu. Kendi yazdığı üç adet tiyatro oyunu vardı: Nasreddin Hoca Bir Gün, Yedi Köyün Yargıcı, Kendi Gök Kubbemiz.

Yer aldığı dizi ve filmler:
Aile Kadını
3.İstasyon
Yanlış Saksının Çiçeği
Aynalar
Ayrılık
Kurtlar Vadisi Pusu
Sakarya Fırat

Kaynak:beyazperde
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst