İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sony vaio Laptop - anakart problemi

aydingebze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Br Laptop war elimde Sony Bios Ekranında Kitleniyor İşlemci macunundandır dedim degistirdm hala aynı Ve Fanlar Kitlenmis Durumda Fanlarını calıstırmıyor Pc Bi Yorumu olan varmı

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Afedersiniz yeni gordum bu konuyu.

Donanimsal problemi nedeniyle cihaz kendisini hic start etmiyordur bu nedenle cpu fanlarinin hic calismamasi cok normal. Cihaz nasil bu duruma geldi bilgi verirseniz "goremedigimiz" kadariyla yardimci olmaya calisirim.

Loi ile ne alaka yahu ??
Loi was working as a computer hardware expert.. bir zamanlar :)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9

Donanimsal problemi nedeniyle cihaz kendisini hic start etmiyordur bu nedenle cpu fanlarinin hic calismamasi cok normal. Cihaz nasil bu duruma geldi bilgi verirseniz "goremedigimiz" kadariyla yardimci olmaya calisirim.

Oh Ohhh neden daha önce söylemedin be üstad tamam aklımızda olsun :D

aydingebze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gebze Bilişim Konak Cafenin sahibiyle beraber actık, arslan ogullarından mustafafa laptop a baqtı bise dememis ben bakıyorum simdi makinenin islemci fanında bir soruun yok ama asırı bir ısınma var fanlar su anda calısıyor Makine Sony Vaio Centrino İslemcililerden Yongalar ısınıyor Yongaların Macununu da degistirdim bi fark yok neden yapabilior olabilir usta bios tan olabilme ihtimali varmıdır ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Mesajini editlemek durumunda kaldim, biraz daha yazsan kapi numarama kadar yazacaktin herhalde :) Laptop acildigi andan itibaren asiri derecede isinmaz, bu makine nasil bu hale gelmis once onu ogrenmek gerekiyor. Makinanin anakartini duzgunce kontrol etmelisin, belki sivi temas soz konusudur ve temizlemek gerekiyordur.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Onarim yaptiktan sonra saf alkol ile sivi degebilecek yerleri ince bir firca ile temizle, test et, oyle topla.

Kolay gelsin.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yok YhAW Baska Bİsey var bunda ama Ne :)

Bi anakarti, antistatik bandsiz 10 kisi parmakladiysa o anakartdan hayir gelmez zaten. Kullaniyormusun antistatik band?

Neden antistatik band?
Cunku anakart uzerindeki kompanentlerin bir cogu insan vucudunun olusturdugu/tasiyabilecegi/tasidigi elektrik akimi nedeniyle bozulabilir. Ozellikle ram gibi rom/prom/eprom/flashbellek gibi parcaciklar.

Bir anakart uzerindeki bana gore en onemli EPROM, Bios dur. Anlattiklarini dusununce EPROM icindeki veri statik elektrik nedeniyle bozulmus olabilir. Elindeki teknoloji ile bu anakartin bu biosu icin hazirlanmis bin dosyasini bulmanda, bulduktan sonra bios a tekrar yazmanda soz konusu degil gibi gozukuyor..

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hehe, ukalalik gibi olmasin ama gercek kalip "Loi used to work as a computer hardware expert" olacak.. Tabii Ingilizce cumleleri Turkceden "direk" cevirerek kurmuyorsaniz :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Uzun zaman oldu, tend to mu kullansam dedim sonra oyle yazmisim :)

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oyle yada boyle gercek olan birsey var ki oda Sony'lere isim harici pek tercih yok. eBay'de tum sattigim HPler, Compaqler, Delller ne kadar hizli gidiyor ise, Sonyleri elden cikarmak icin bir o kadar ugrasiyorum. Iki uc sen onceki Sony battery recall'u insanlar Sony laptoplarla mi cagristiyor, yoksa laptoplar gercekten kotu yada overpriced (fahis) mi bilmiyorum. Ayni sey Toshibalar icinde gecerli.

aydingebze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Yaptım Zaten Teşekkür Ederim :) Anakartı komple Yeniden Lehimledim Sıcak Hava Havyası ile Tinerlede Yıkadım Süper Su anda Teslim Etcem

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5