İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru - İnstagram'da açılan sayfayı büyütmek

ceylanmedia

İyinet Üyesi
Reaction score
45
İnstagram'da bir sayfa oluşturdunuz. Yeni oluşturduğunuz için hiç takipçiniz yok. Reklam vs gibi alanlara da verecek maddi bir durumununuz bulunmamakta. Bu şekilde bir sayfayı nasıl büyütebilirsiniz?

Herkes kendince fikrini veya yaşadı ise tecrübesini aktarmasını istiyorum. Yeni başlayan arkadaşlarımız için sizin fikirleriniz yol gösterici olabilir.

marasli-baskan

Onaylı Üye
Reaction score
32
Merhaba
Bu ara bunun için programlar var. Ücretli olarak alıyorsunuz ve takibe takip anlayışı ile birkaç ay içinde 10-15K'ya kadar yükseliyor takipçi sayınız. Siz de o kadar kişiyi takip ediyorsunuz. Şu anda birkaç milyon takipçisi olanların çoğu bu yöntemi kullanıyor. Programın adı aklıma gelmedi ama bilgisayara kuruyorsunuz kendisi oto takip yapıyor.

Nginx

İyinet Üyesi
Reaction score
69
Merhabalar,
Reklam verecek durum olmadığından bu konuya ücretli hiçbir şeyi dahil etmeden cevap vermek istiyorum.

• Öncelik olarak ilgili olduğunuz alan/sektörle alakalı profil düzenlemesi yapılmalı.
-Alakalı olduğunuz sektörü siz misafirinize anlatmak zorunda kalmayın profil düzeniniz zaten bunu ona aktarmalı. Örnek verecek olursak bir komedi sayfası ironi içeren bir resmi profil resmi yapmalı.
-Biyografiniz de yaptığınız işe dair detaylar veya sizi dışa aktaran bilgiler olmalı.(Örneğin; İnternette gezerken bulduğum komik paylaşımları sunuyorum)
-Profiliniz eğer şahısa aitse normal, kurumsal bir organı temsilen plaltformda yer alıyorsa eğer işletme hesabını tercih ederek sizle alakalı telefon numarası, mail adresi verilmeli.
  • Paylaşımlarınız düzenli olmalı
Sosyal Medya tamamen düzen algoritması üzerine kuruludur.Bir youtuber eğer haftada belirli gün belirli saatte paylaşım yapıyorsa temelinde bu yargı vardır. Siz bir önceki gün veya hafta saat 12:00 da paylaşımda bulundaysanız ertesi günde 12:00 da paylaşımınızı yapmaya dikkat etmelisiniz bu sizi organik olarak öne çıkaracaktır.

• Etiket (#) Kullanımınıza dikkat edin.
Sadece google için değil artık etiketler bütün sosyal medya için önemlidir. Paylaşımlarınızı hashtaglere boğmanıza gerek yok az ve öz olması yeterli gelecek ve sizi kullandığınız hashtaglerde tanınır hale getirecektir. Buda size hashtaglerden yola çıkarak arama yapan organik ziyaretçi trafiği getirecektir.

• Etkileşim hedefli paylaşımlar yapın.
Etkileşim derken neyden bahsediyorum ? Etkileşim derken yorum,beğeni ve etiketlemeden bahsediyorum. Örnek verecek olursak bir paylaşımda bulunun ve kullanıcılardan birini etiketlemesini isteyin. Bunu nasıl yapabilirsiniz onuda belirteyim örnek verecek olursam Furkan adında bir gencin sevgilisi ile olan komik konuşmasını paylaşın ve Furkanları etiketleyin diyin yada arkadaşlık,kankalık adı altında kankalarınızı etiketlemelerini isteyin.

Söyleceklerim şuanlık bu kadar iyi forumlar dilerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5