İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

[soru] MySQL | yanyana iki (aynı yapıda) veritabanında veri alışverişi

Lansewebtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhabalar arkadaşlar,

Benim aynı oyunlardaki server mantığı gibi aynı sistemden birden fazla kullandığım bi web sitem var. ben istiyorumki birisindeki üyeyi tüm tablolardaki bilgileriyle aynı yapıdaki diğer veritabanına aktarıyım. yani bildiğimiz önce export sonra import işlemini yalnızca where kullanicinumarasi = "1" olanlar için gerçekleştireyim ..

SQLBuddy nin falan export/import kodlarına baktım ama tam o benim istediğim satırları nası alırım onu çözemedim. daha önce den bu konuda deneyim edinmiş bi arkadaş vardır belki ?

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
illa iki veri tabanında veri alış verişi gibi üst düzey bişey yapmak zorunda mısın? Amacını belirtirsen daha alternate bişeyler düşünebiliriz.

Lansewebtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aynı sistemi kullanan 5 farklı sitem var.

SQLBuddy nin export.php sini yalnızca verileri çekecek şekilde kendime göre ayarladım.

tek derdim tablo yu alırken WHERE kullanicinumarasi = "1" gibi şart koşmak. yani 1 numaralı üye girecek üyeliğimi tüm paylaşımlarımla bilgilerimle vb herşeyimle yeni siteye taşı diyecek. önce aynı phpmyadmin .sql export ediyomuş gibi bilgisayar kendi alanında (ftpde) o kullanıcıya özgü bi .sql oluşturacak ama işte tüm bilgileri almicak. belli şarta göre alacak. sonra kullanıcının eski veritabanındaki tüm bilgileri silinecek. yenisine belli şartlarla import edilecek.

sen kendi elinle veritabanlarını birleştirsene diyosunuz sanırım. aynı üye adı vehatta belki aynı şifreli üye olabilir. bunun gibi tonla çakışma olur. ben bunların seçimini kullanıcıya bırakıcam. yani 0 dan kayıt oluyo gibi olcak. ama eski üyeliğini doğruladığı anda o kişi olduğunu. bu yeni kaydına eski tüm bilgileri geçecek adı şifresi falan bi kaç bilgisi daha hariç..

yani özet geçicek olursak istediğim ve sorduğum şey:
Kod:
SHOW FULL FIELDS FROM tablo
diyince çalışıyo da..
Kod:
SHOW FULL FIELDS FROM tablo WHERE kullanicinumarasi = '1'
diyince niye çalışmıyo.
veya bu where olayını bu koda nası kazandırabilirim ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5