İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru: Seo Sorunsalı ve Optimizasyon

Twain32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Öncelikle karşılaştığım bir kaç sorundan bahsedeyim, bunları kategorilere ayıralım;

[SMF]

Smf4Seo kesinlikle düzgün çalışmıyor. Hiç bir getirisi olmadı. Pretty URL ve Sitemap Generatör kullandım bir nevze uyum oldu fakat SEO'ya dair hiçbir artısı bulunmuyor.

Meta generatör gibi eklentiler ise içler acısı bir durumda, malesef smf için güzel bir seo eklentisi bulunmuyor. Bu nedenle forumlarımızda çok büyük bir düşüş yaşanıyor.

[WORDPRESS]

Wordpress de 10 tag giriceğimize bir tag girmenin herzaman avantajlı olduğu söylenir. Bizde aynen o şekilde yaptık fakat bir artış gözlenmedi, üstüne binbir seo aracıyla tam bir uyumluluk yaptık.

SMF de yaşadığımız sorunun aynısı aşşağı yukarı, düzgün bir seo eklentisi aranıyor.

TOPLU SİTELER

Projelerime ait 22 adet domain var. Fakat benim istediğim şudur, varsayalım ki 3 tane sitemiz var 3 üde farklı konulara yönelik.

a.com
b.com
c.com

Bir de ana sitemiz var oda anasite.com olsun. Ben bunları tek bir sitede toplayıp aynı database ile tam bir community portalı oluşturmak istiyorum, bunları ayrı ayrı mı değerlendirirsek daha iyi yoksa;

a.anasite.com şeklinde kullanıp a.com üzerinden frame vermek mi
b.anasite.com (aynı şekilde)
c.anasite.com (aynı şekilde)

Desteğinizi bekliyorum.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
[WORDPRESS]

Wordpress de 10 tag giriceğimize bir tag girmenin herzaman avantajlı olduğu söylenir.

1 tag girersen 1 tagla sınırlanmış olursun. Sayfana gelen ziyaretçi 1 tagla gelmiyor ki, niye o şekilde kendini sınırlıyorsun.

TOPLU SİTELER

a.anasite.com şeklinde kullanıp a.com üzerinden frame vermek mi
b.anasite.com (aynı şekilde)
c.anasite.com (aynı şekilde)

Desteğinizi bekliyorum.

subdomain kullanarak 301 mi yapacaksın. Google bir ara aşırı subdomainleri filtrelemişti. Fazla olmazsa sorun çıkmaz herhalde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5