İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sorunsuz bir panel ?

B

Baria

Misafir
Hiç sorun çıkarmayacak rahat çalışacak. DNS problemi hiç olmayacak.Açtıgımız sub domainlerin izledigi yol. domain.com/www/subdomain şeklinde vede cron jop özelligi olacak.

bu şartları saglayan en iyi hangi paneli onerirsiniz.? cpanel fazla pahalı. plesk te ise sorun yaşıyorum?

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer linux bilginiz birazcık iyi ise webmin üzerinde bir çok şeyi yapabilirsiniz

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
windows olsaydı helm derdim. ama cpanel'in windows'u yok galiba henüz.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mask' Alıntı:
Eğer linux bilginiz birazcık iyi ise webmin üzerinde bir çok şeyi yapabilirsiniz

Bence en kaliteli panellerden birisi webmin, tabi ben genelde ikincil panel olarak kullanıyorum herşeyin kontrolünü buradan gerçekleştirebilirsiniz... ancak usermin i biraz daha geliştirmeleri gerek...

M

Makro Servers

Misafir
IndexServers' Alıntı:
Plesk kullanmada ne kullanırsanız kullanın.en berbat en sorunlu panel plesk paneldir.
Kesinlikle katılıyorum yinede en iyisi Cpanel dir fakat dediğin gibi biraz pahalı gerçektende

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IndexServers' Alıntı:
plesk panele göre ucuz.
Plesk unlimited domain $30/Aylık
CPanel $20/Aylık

Layered da Plesk 35 Dolar + 10 Dolar Tr = 45 Dolar/AY
Cpanel ,Fantastico , Rv skin = 28 Dolar/ay

Ben Plesk kullanıyorum şahsen memnunum pahalı olmasına rağmen kullanıyorum daha kaliteli ve profesyonel olduğuna inanıyorum :)

S

sinangunay

Misafir
IndexServers' Alıntı:
Plesk kullanmada ne kullanırsanız kullanın.en berbat en sorunlu panel plesk paneldir.

Katılmıyorum aslında :)
Ne kadar az özellik, o kadar az sorun mantığı ile düşünürsek Plesk dünyanın en güzel paneli :)

WebMin veya InterWorx tavsiye ederim.

Iyi calişmalar.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinangunay' Alıntı:
Katılmıyorum aslında :)
Ne kadar az özellik, o kadar az sorun mantığı ile düşünürsek Plesk dünyanın en güzel paneli :)

WebMin veya InterWorx tavsiye ederim.

Iyi calişmalar.

ben linux için demedim.çünkü linux serverda plesk kullanmadım.

ensim, plesk, cpanel, directadmin ve helm bunları kullandım.WebMin ve InterWorx bunları tek kullanmadım.InterWorx da demosunu gördüm güzel bir panele benziyor ama ne kadar iyi serverda bilemem.

ama plesk hiç sevmedim.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Linux için Plesk kullandım, şimdiye kadar da hiç sorun yaşamadım.

Cpanel'e gelince Cpanelde en sevmediğim şeyler şunlar :

1) Yeni Domain açarken, Domain adı çok kısa, hep kısaltma kullanmak zorunda kalıyosun, domain adını adam gibi yazamıyosun.

2) Database oluşturduğun zaman database adına otomatik olarak Domain adını da ekliyor, buna müthiş derecede sinir oluyorum çok itici bir durum.

3) Serverde saat ayarı pili bitmiş saat gibi yavaş yavaş geri kalıyor, ikide bir saat ayarı yapmak zorunda kalıyordum. ( Bu soruna bir dipnot ekleyim, bu sorun belki Server ayarlarını yeterince güzel yapıp vermeyen Hosting Firmadan da kaynaklanmış olabilir, bilemiyorum)

4) Webmailinde hep bi sorun yaşamıştım, Mail sayfası bile açmıyordu doğru düzgün.

O yüzden tiksinme derecesinde soğudum Cpanelden

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5