Seo İpucu SOSYAL MEDYA UZMANINDA BULUNMASI GEREKEN ÖZELLİKLER

seydia

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
7 Şubat 2003
Mesajlar
536
Reaction score
14
Konum
istanbul
Yetenekli ve işin ehli sosyal medya yöneticilerinin güncel olay ve trendlerin dışında, neyin işe yaradığını, neyin yaramadığını bilmenin yanında birden çok kanal hakkında derin bilgiye sahip olmaları ve veri analizi nedir bilmeleri gerekiyor. Günümüzde oldukça popüler olan ve her köşe başında yer alan bu sosyal medyacılara, dijital çağda markaların çok fazla ihtiyacı var.
Sosyal Medya Uzmanı; sosyal mecrada yaşayan, kendine özgü tecrübe ve donanıma sahip, sosyal mecraların ince çizgilerini takip eden ve yöneten özel insanlardır. Sosyal Medya Uzmanları elindeki materyalleri en iyi ve özgün şekilde kullanmakla yükümlüdür. Her ne kadar ülkemizde dijital pazar halen beklenilen seviyeye gelmese de sektörel rekabet üst seviyelerdedir. Hepsinden önemlisi, sosyal medya uzmanları birer kriz yöneticisidir. En ufak müşteri şikayetinden, en sansasyonel skandala kadar, temsil ettikleri kişi ya da kurumun en az hasarla durumdan sıyrılmasına çalışır, kamuoyuna gerekli duyuruları yapar, duruma göre belirlenecek ses rengi ve üslupla hitap eder. Sosyal medya uzmanına bu kriz anlarında yardımcı olacak yegane kitle, kişi ya da kurumun "marka dostları" olarak adlandırılan sevenleri, hayranları ya da eski müşterileri olacaktır.
Bu açıdan bakıldığında Sosyal Medya Uzmanlığı marka içindeki en kritik pozisyonlardan biridir, zira kurumu rezil de vezir de edebilecek güce sahiptir. Sosyal medya uzmanlarına mesleki yeterlilikle ilgili bazı sorular sorduk. Onlara göre "Sosyal Medya Uzmanında Olması Gereken Bazı Özellikler" nelermiş, birlikte inceleyelim.

yazının devamı >> http://www.foreverautohits.com/seo-kitabi/?sayi=84
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst