Sosyal Paylaşım Ağının İsmi 1 milyon Dolar

Partizano

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Nisan 2011
Mesajlar
0
Reaction score
1
2012'nin ilk milyon dolarlık alan adı DUDU.

Alan adı satın alımlarında kullanıcılara aracılık eden Sedo firması 2012 yılının ilk milyon dolarlık alan adı satışını duyurdu ve dudu.com’un 1 milyon dolara el değiştirdiği açıkladı.

Dudu Communications’ın başkanı olan Dubai’li iş adamı Alibek Issaev tarafından 1 milyon dolara satın alınan dudu.com’a girmek isteyenler an itibarıyla, orijinal adresi godudu.com olan sosyal ağ Dudu’ya ulaşıyorlar. 2007’de kurulan sosyal ağ Dudu, kullandığı çeviri sistemi ile farklı milletlerdeki kullanıcıların kendi dillerinde sosyal ağ deneyimi yaşamasını sağlıyor ve kendisini “çok dilli sosyal ağ” olarak tanımlıyor.

Techcrunch’tan Robin Wauters, konuyla ilgili yazdığı haberde Dudu.com’a verilen 1 milyon dolar için piyasanın üstünde olduğu yorumunda bulundu ve sky.com, domainname.com ve furniture.com gibi daha nitelikli sayılabilecek alan adlarının da benzer rakamlara satın alındığı belirtti. Wauters ayrıca bu rakamın yarısı kadarıyla yapılan 3d.com, logo.com ve puzzle.com satın alımlarının da altını çizerek bu satışın oldukça yüksek olduğuna dikkat çekti.

Piyasaya hakim olan diğer isimlere göre ise alan adları pazarında birçok jenerik isim hali hazırda alınmış durumda ve bu tür yüksek satın alım örneklerinin 2012 yılında da -önceki yıllarda olduğu gibi- görülmesi bekleniyor. Ayrıca farklı uzantılarda (.co gibi) yapılacak olan yatırımlar ve gelişen Çin pazarına yapılacak olan satışlar da 2012’nin trendleri arasında.

www.dudu.com’u satın alan Issaev, yaptığı açıklamada bu satın alım ile beraber servislerinin gerçek ismi ile kullanıcılarına hizmet verecek olmaktan dolayı mutlu olduklarını ve yanlış yazımlardan dolayı kaybettikleri trafiği de geri kazanacaklarını belirtti.

12.jpg
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst