İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sozluk.sourtimes.org nedir sizce?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazılı olmayan her şey bana göre gelenek görenek değildir. bunların hepsi göreceli şeyler. bunlar zaten ab ülkelerinin de yaptığı şeyler. türklerin gelenek ve görenekleri değil sadece. konuyu acayip saptırdım, 1 hafta banlıyorum kendimi.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet konu sapmıiş durumda ancak ploopa katılıyorum...

düşünceler insana özgüdür.. ve allah yoktur diyen bi insana siz hangi hırsla tepki gösteriyorsanız siz var dediğinizdede o insanın içinde aynı hırs oluşuyor ve kendini frenliyor....

bu tartışılması gereken bi durum diğil.. sözlüğün yapısı forum gibidir.. siz nasıl buraya birşey yazıp yorumları alıyorsanız orasıda öyledir.. bi otele gitmeden önce sözlükte aratın.. gidip gitmemeniz gerektiğini söylicektir.. veya okul gibi... yaşamışlardan kurgulayanlara...

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onların yok demesi problem değildir. Bizimde var dememiz problem değildir. Bu kişilerin şahsi görüşüdür dini inancıdır bu yargılanamaz, kişi neye inanıyorsa onu kendi belirler sen neden buna inanıyorsun denemez denmemesi gerek. Anlatılmak istenen ve benimde asıl yadırgadığım konu dalga geçilmesidir saygısızlık yapılmasıdır.

Bir kişiyi sevmek zorunda değilsin. Ama onun hakkında saygısızca dalga geçercesine ve ileri geri konuşamazsın. Eğer bunu yaparsan yanlış olur. O halde burda herkes birbiriyle dalga geçsin saygısız yazılar yazsın. Hoşgörülü olur musunuz? Bu problem olmaz mı? Olmaz diyorsanız sonuna kadar yaparım çekinmem kimseden.

Anlatılmak istenen açık ama belki ben yanlış anlatıyorum. Son mesajımdı konu iyice sapmış bende buna daha çok sapmasına yol açmayım. Kolay gelsin hepinize...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Orada "Allah yok" yazilmamis arkadaslar, Allah yok diyene kizacak hal yok, gorustur. Orada yazilanlar farkli, neden okumuyorsunuz mesajlari da ayni seyleri devamli soyluyorsunuz, uzuldum burda. While(1) dongusune girdiniz. :)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onların yok demesi problem değildir. Bizimde var dememiz problem değildir. Bu kişilerin şahsi görüşüdür dini inancıdır bu yargılanamaz, kişi neye inanıyorsa onu kendi belirler sen neden buna inanıyorsun denemez denmemesi gerek. Anlatılmak istenen ve benimde asıl yadırgadığım konu dalga geçilmesidir saygısızlık yapılmasıdır.

Bir kişiyi sevmek zorunda değilsin. Ama onun hakkında saygısızca dalga geçercesine ve ileri geri konuşamazsın. Eğer bunu yaparsan yanlış olur. O halde burda herkes birbiriyle dalga geçsin saygısız yazılar yazsın. Hoşgörülü olur musunuz? Bu problem olmaz mı? Olmaz diyorsanız sonuna kadar yaparım çekinmem kimseden.

Anlatılmak istenen açık ama belki ben yanlış anlatıyorum. Son mesajımdı konu iyice sapmış bende buna daha çok sapmasına yol açmayım. Kolay gelsin hepinize...

+ Rep verdim

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bu konuya yazmamayı çok düşündüm ama artık yazmanın gerekli olduğu inancınyadım.. Danimarkalı karikatürcü Peygember efendimizin çizip yayınladığı zaman burda üye değildim ama herkes içinden veya dışından küfürü basmadımı laneti yağdırmadımı şimdi gelmiş burda neyi tartışıyosunuz... madem bu kadar geniş davranabiliyorsunuz o zaman yolda birisi ben satanistim ben ataistim dediğindede laf etmeyeceksin.. birisi sana küfür ettiği zaman bu onun görüşüdür deyip geçeceksin karşılık vermeyeceksin ağzını burnunu dağıtmayacaksın.. birisi yolda ananıza bacınıza laf atınca ses çıkartamaycaksınız bu onun inancı diyeceksiniz...

müslüman Mahallesinde Salyangoz satılmaz diye bir söz vardı nerde kaldı bu...
+ birşey daha eklemek istiyorum sakın kimse konuyu çarpıtıyor siyasete döküyor demesin ahımı alır...

Herşeye gelince eşitlik özgürlük insan hakları hayvan hakları bilmem ne diyoruz...

%95 i müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz.. Dinimiz islam ve müslümanız diyoruz o halde neden üniversite ye başörtüsü ile girmek isteyen öğrencilerimize zebani gözüyle bakıyoruz.....

yazık.....

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konuya yazmamayı çok düşündüm ama artık yazmanın gerekli olduğu inancınyadım.. Danimarkalı karikatürcü Peygember efendimizin çizip yayınladığı zaman burda üye değildim ama herkes içinden veya dışından küfürü basmadımı laneti yağdırmadımı şimdi gelmiş burda neyi tartışıyosunuz... madem bu kadar geniş davranabiliyorsunuz o zaman yolda birisi ben satanistim ben ataistim dediğindede laf etmeyeceksin.. birisi sana küfür ettiği zaman bu onun görüşüdür deyip geçeceksin karşılık vermeyeceksin ağzını burnunu dağıtmayacaksın.. birisi yolda ananıza bacınıza laf atınca ses çıkartamaycaksınız bu onun inancı diyeceksiniz...

müslüman Mahallesinde Salyangoz satılmaz diye bir söz vardı nerde kaldı bu...
+ birşey daha eklemek istiyorum sakın kimse konuyu çarpıtıyor siyasete döküyor demesin ahımı alır...

Herşeye gelince eşitlik özgürlük insan hakları hayvan hakları bilmem ne diyoruz...

%95 i müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz.. Dinimiz islam ve müslümanız diyoruz o halde neden üniversite ye başörtüsü ile girmek isteyen öğrencilerimize zebani gözüyle bakıyoruz.....

yazık.....

Saygı zayıf kimselerin işidir. Güçlü olanlar saygı duymazlar. Sahip oldukları görüşlerin yaşatılması için herşeyi mübah görür.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saygı güç işi diğildir...

Benim dediğim insanlar için geçerli.

Yoksa Allah o kadar saygılı ki; Kendisi hakkında saygısızlık edeni dahi bir süre yaşatıyor. Ama bir hesabı var elbet.

Ben aklını kullanarak herşeyi anlamaya çalışanların Allah sözkonusu olduğunda neden akıllarını kullanmadıklarına şaşıyorum.

Örneğin: ben uzaylılar hakkında araştırma yapıyorsam (oldukları yada olmadıklarına bakacaksam) öncelikli olarak eğer uzaylıların bıraktığı söylenen bir kitap varsa onu tarafsız bir şekilde (kalıpları bırakarak) anlamaya çalışırım. kendi içinde tezat olup olmadığına bakarım.

Ki kuranda Müslümanlar için Allah'a görmeden inanırlar deniliyor.

Ayrıca bir ayette de şu ifade var:

"Eğer bütün insanlar (kafirlere verdiğimiz nimetlere bakıp küfürde birleşen) bir tek ümmet olacak olmasalardı, Rahmân'ı inkar edenlerin evlerine gümüşten tavanlar ve üzerine çıkacakları merdivenler yapardık." (Zuhruf 33)

Yoksayılan şey ya varsa .....

"ateşten çıkmak isterler ama ondan çıkabilecek değillerdir. Onlara sürekli bir azap vardır." (Maide 37)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Siteleriniz kapandı yav. Gidin hadi sitelerinizi düzeltin. :)
Forum iyice genişlemeye başladı. Daha ne tartışmalar görücez kimbilir.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi birkaç yazar size göre ters yazı yazdı diye eksisozluk kötü,girilmeyecek bir site mi oldu?

Eksisozluk nedir?Tüm yazarların oluşturulan başlıklar hakkında kendi görüşlerini yazdığı bir platform.

Peki burda kaç yazar var?

Yüzlerce..

Bu yazarlardan sizinle aynı fikirde olan da çıkacak olmayanda.Yeri gelecek yazdıkların kıcık kaptığınız da olacak yazdıklarını çok beğendiğiniz de.

Eğer bunu kabullenemiyorsanız zaten girmeyin o siteye.Giriyorsanız da kabullenerek girin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Arkadaslar, kimse kimsenin ne goruste olduguna mudahale de bulunmus veya sozluge bu yuzden kil olmus degil, belirtilen rahatsizlik din konusunda dalga gecilmesi. Yoksa herkes istedigi sey hakkinda istedigini dusunmeye, yazmaya, dalga gecmeye hak sahibi bir yere kadar. Ama din konusu dalga gecilmeye, asagilanmaya musait bir konu degildir. Hepsi bu. Mesajlari bu yonde postalayalim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5