İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Spam Mail tacirleri....

C

creativeturkiye

Misafir
Arkadaşlar..

Hemen hemen herkese belirli dönemlerde
bazı reklam ( spam ) e-mailleri almakta..
Kimden geldiği belirsiz olan bu mailler, bazı " spam programları "ile yollanmakta..Bazı maillerin altında "xxx pazarlama, genel müdür zirzop Bey..telefon : 0535 xxxxxxx " gibi yalan dolan adresler yazar..
inanmayın...
Bu reklam tacirleri, sizin benim, onun, onların e-mail adreslerini bir şekilde toplayıp, satıyorlar.. Ve kimliği belirsizkişi/firmalarsatıyorlar.
Kimse hoşnut olmaz bu davranıştan..Belirsiz kimliklerde, mail adresinizin dolaşması hoş mu sizce?

Bakın bir örnek vereceğim size..

Ben sürekli bu forumda yazıyorum...Daha doğrusu yazmaya çalışıyorum..çoğu kişi yazdıklarıma karşı geliyor...neyse..onlar hiç önemli değil..üzülüyorum..Henüz kavrayamadığımız için olayı. Ben ( adı önemli değil) avrupada yayın yapan bir webmaster forumuna daha katılıyorum..orayada sürekli yazıyorum..
bir gün adamın biri bir mesaj yazdı . aynen şöyle :
( ingilizce tabi)

" Spam mail yollamak için bir program arıyorum..Tavsiye edeceğiniz program var mı?
--------
Anında tepkiler yağmaya başladı..İnanılmaz derecede tepki gösterdiler...Ve adam forumdan banlandı aynı gün..
----------------
Bizde olsa...........neyse.........
-----------
konuya dönelim..

Bu tür mailler alırsanız, altında " bu maillerden almak istemiyorsanız, lütfen " remove " konulu boş mail atınız...vs..vs...yazar..
sakın yazmayın...adresinizin doğruluğunu kontrol ediyorlar..
telefon numarası yazıyorsa şikayet ediniz..mail listenize uyarı mailleri atınız...bunları teşhir ediniz...
Kendi web sitelerinizde ( hemen hemen herkesin vardır ) mail listeleri olur. site ziyaretçileriniz isterlerse ve sitenizi beğeniyorlarsa listenize üye olurlar. sizde belirli periyodlarda, üyelerinize mesaj atarsınız. Bu spam değildir. isteyerek üye olmuştur. sitenizden haber almak istiyordur. Lütfen bu mail adreslerini üçüncü şahıslara vermeyiniz..

-------------------

Bu kişiler , bu mail adreslerini CD şeklinde satıyor..." 10 milyon mail adresi 100 $" gibi fiyatlarla satışa sunuyorlar..Lütfen inanmayın...satın almayın...Tepki gösterin..Satın alsanız bile, yollayacağınıürün yada site reklamı inanın antipati toplar sizin açınızdan..
-----------

neyse...hatırlatayım dedim..inanıyorum çoğunuz bunun bilincindesiniz...

CreativeTurkey ( Yaratıcı Türkiye )
-----------------------------------------------

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi