İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SPAM sitelerden siteyi korumak mümkünmü ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hepimizin bildiği gibi bazı siteler bizim sitelerin TITLE keyword DESC. ne bulduysa alıp kendi sayfası icerigi indexliyor. Bahsettiğim SÖZCÜKLER DOLU siteler değil. ama bu da bizim emeği çalmaktan başka bişey deil.

Malum realist.....?nedir=BENIM_SITEM.COM
malum sitenin TITLE ve açıklaması : benim klavyemden çıkan sözcükler

vede son zamanlarda türeyen INFO siteler... BENIM_SITEM.COM/sayfam.asp?id=K&ref=x_sitesi.info

google da bu sekilde indexlenmis pek cok sayfa var sanki bizim sitede oyle icerik varmıs gibi.

Bunlara karşı ASP yada PHP ile önlem almak mümkünmüdür ? Deneyen kullanan ?

Önceleri de can sıkıcı iğrençlikti bu ama Son zamanlarda 5k lık sitem sandbox a giripte site adımı aratınca benim TITLE ımla benden üstte çıkan siteler mide bulandırmaya başladı.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
aynı durum benim sitelerimdede var ve hakkaten can sıkıcı bi durum.
denemedim ama şöyle bişey yapılabilir.
bu siteler genelde xxx.com/?ref=yyy.com diye gönderiyolar.
sitenin ilk başına bi kod eklenir eğer ref değişkeni doluysa metataglara indexlememesi için bi metatag konur noindex gibi bişey.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
yani genel olarak bunu engellemek imkansız. yukarıdaki linkte yaptığım uygulamadan sonra ?ref= li indexlerin tümü silindi (yaklaşık 1 ay sürdü). şuan ?ref= ile link verilse bile indexlenmiyor. ancak bunu dediğin gibi ?nedir= veya ?abc= için gördüğünüz kadar kural uygulamanız gerekiyor.

asp bilgim olmadığından yapamadım ama asp ve php arasındaki farkları iyi bilen biri php den çevirebilir sanırım

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belki o sitenin ipini sunumuzdan bloc edersek düzelme olmazmı arkadaşlar?
Bu realist benimde sinirime gidiyor google birde en üste çıkartıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5