İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Specified driver could not be loaded due to system error 5 (Microsoft Access Driver)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Specified driver could not be loaded due to system error 5 (Microsoft Access Driver (*.mdb)).

Bu hatayı alıyorum. Script LOCALHOST ve 1and1 serverında gayet iyi calışıyor. Ama şuan aldığım HELM panelli IIS makinede calısmıyor. Sebep ne olabilir.

Yazma yetkisi verilmiş klasör yada DATABASE e 777 yapmak dahil hiçbişey işe yaramadı.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
sorun helm paneldeki parent linklerde olabilir sanırım. bir üst klasöre çıkma iznin varmı ya da db ni üst klasöre değilde site dosyalarınla aynı klasöre atıp bir dene...sorun bağlantıda çünkü

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yok olmuyor ya. Her türlü klasöre koydum her alt üst kısma çıkardım yazma izinleri denedim olmadı.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
makinaya administrator erişiminiz var ise IIS altında security tab'ında anonymous access için atanmış kullanıcıyı Administrators grubuna dahil edin.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
makinaya administrator erişiminiz var ise IIS altında security tab'ında anonymous access için atanmış kullanıcıyı Administrators grubuna dahil edin.

Destek olayına laf etttiğimiz host gün boyunca bikaç yazışmaya anında cevaplar verince sorun çözüldü :)

ODBC türü bağlantıları kaldırmışlar serverdan.

MS Access:
"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=\somepath\mydb.mdb;User Id=admin;Password=;"

şeklinde OLE DB türü istiyormuş. Benimde bütün scriptler ilk türden. Neyse değiştirince düzeldi sorun :)

ilgine teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5