İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Split sorunu

Ataberk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Değerli arkadaşlar ,

115 Paz 19:30 Caykur Rizespor Giresunspor 1.75 3.40 3.90

Bu cümleden takım isimlerini ayırmak istiyorum fakat Caykur Rizespor 2 boşluktan oluştuğu için işler karışıyor.. Takım isimlerini ayrı ayrı değişkene bağlamam gerekli ama saksı durdu iyice :)

nasıl bir mantık yürütebilirim bir fikri olan varmı ?

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Aklıma ilk gelen takım isimlerini bir yere kaydedip sonra takım isimlerine göre parçalamaya çalışmanız.
Çünkü
115 Paz 19:30 Caykur Rizespor Büyükşehir Bld.Spor 1.75 3.40 3.90
gibi ve
115 Paz 19:30 Giresunspor Büyükşehir Bld.Spor 1.75 3.40 3.90
versiyonları olabilir.
Keşke html kod olarak ayraçları olsaydı.
Spor kelimesine göre ayırın diyeceğim fakat zannımca spor kelimesi ile bitmeyenler de olabilir. Göremediğimiz bir durum yoksa en garantisi önceden tanımlanmış takım isimleri gibi geliyor.

Ataberk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
115 Paz 19:30 Caykur Rizespor Büyükşehir Bld.Spor 1.75 3.40 3.90

Bu cümlede bir kural yok , sanırım bir kural oluşturabilmemiz gerekiyor , sabit bir uzunluguda yok ne yazıkki , sağındaki ve solundaki ifadeleri silebiliyorum ortaya ,

Caykur Rizespor Büyükşehir Bld.Spor bu cümle çıkıyor fakat bunun içerisinde öyle bir kural oluşmalı ki 2 takım ismini split edebilelim.

Şöyle birşey düşündüm eğer boşluk sayısı 1 ise takım isimlerini birleştir değilse birleştirme gibisinden

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Birkaç olasılığı,
1. Caykur Rizespor Büyükşehir Bld.Spor
2. Galatasaray Caykur Rizespor
3. Caykur Rizespor Galatasaray
4. Galatasaray Giresunspor

2 ve 3 ü programa öğretmeden (takım isimlerini bir yerde tutmadan) kesmeniz biraz zor gibi gözüküyor. Şu an biz bile ayırırken hafızamızdaki takım isimlerinden faydalanıyoruz.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu hali ile alabilmenin tek yolu daha önceden takımların listesinin elinizde olmasıdır. Aksi halde istediğiniz gibi ayrıştırabilmeniz imkansızdır.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ataberk hayırdır yine ne yapıyorsun :) pek online olamıyorum fakat sorunun varsa msn'den yaz yardımcı olurum.
Sorununa gelince split ile bunu halledebilmen için iki takımın arasında bir eşdeğer olmalı. en basitinden sen bunu büyük bir olasılıkla XMLHTTP ile çekip Replace ile temizleme yapıyorsun. Ancak bu uygulamada sorun yaşamaman için iki takım arasında bir karakter bırakmak zorundasın. Muhtemelen sen onları çekerkende iki takım arasında bir karakter vardır (- , vs vb..)
Bu karakteri split ile kesip daha sonra sağını ve sorunu 9999 karakter şeklinde alırsan sorunun ortadan kalkacaktır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5