İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SQL database nasıl yedeğe alınmalı?

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Selam arkadaşlar.Malüm ki, WP sitenin host şirketini değişirken, eski host php adminden sql database yedeğe alınmalı. Php adminde ise 3 dışa aktarma türü bülunuyor:DAT İNSERT,DAT REPLACE,DAT UPDATE. Sorum şu ki, sql yedeğe alınırken DAT İNSERT,DAT REPLACE,DAT UPDATE -in her birinden sql dışa aktarılmalımı,yoksa her hangi biri yeterlimi? Sizce,wp site (host) taşımanın en kolay yolu hangisi? Yardımınız için önceden teşekkürler!

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
benim için en kolay yöntemi hosting panelinden direk yedek alma yani phpmyadmine girmeden yedek alıyorum genelde ve hiç bir şekilde problem çıkmıyor benim kullandığım hosting yönetim paneli directadmin dir bu konuda üstüne tanımam şeytanın kulağı sağır olsun bu gune dek daha bi sorun yaşamadım dediğim gibi yaparsan bir sıkıntı çıkmaz büyük ihtimal hosting yönetim panelinden phpmyadmine girmeden direk yedek al

Shift

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba kullandığınız kontrol paneli nedir ?

Shift

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6

cPanel' den şaşmayın her zaman cPanel :2082 portundan full backup yedek almanız artı avantaj olacaktır. Manuel yedek şimdiye kadar sayılı almışımdır zira söylediğiniz seçeneklerden hiçbirine dokanmıyoruz dışarı aktar sekmesinden aşağıda git diyorum yedeğimi sorunsuzca alıp kullanabiliyorum tabiki sistemden farklılık olabilir sql bilen daha iyi üstadlarımız vardır yorumda bulunacaklardır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5