İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SQL Veri Güncelleme ile ilgili bir soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Bu verdiğim örnek doğru çalışıyor. Fakat ben ID numarasını programın içine gömülü olarak değilde form uygulamasında oluşturduğum combobox'în içinden çekmek istiyorum. Yani ID=74 diye bir şey tanımlamadan olacak. Yardımcı olursanız sevinirim

int ID=74;
string sorgu = "UPDATE PERSONEL SET AD ='" + ad_text.Text + "' Where PID =" + ID + "";

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Dostum, id değerini combobox.SelectedItem ile alıp yapabilirsin. yani eğer programın combobox'ında direk id numaralarını sıraladıysan bu şekilde yapabilirsin. yok id numaraları sıralı değil de başka bir veri sıralanmışsa onun için de ilgili veri için databaseden id sorgulatıp onunla yaparsın.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Dostum, id değerini combobox.SelectedItem ile alıp yapabilirsin. yani eğer programın combobox'ında direk id numaralarını sıraladıysan bu şekilde yapabilirsin. yok id numaraları sıralı değil de başka bir veri sıralanmışsa onun için de ilgili veri için databaseden id sorgulatıp onunla yaparsın.

Eyvallaah reis, bi bakayım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5