İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ssh Plesk Panel yedek alma

T

trgy

Misafir
ssh'a girdim full yedek almak istiyorum plesk panel kullanıyorum ne yapmam gerekir?

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
SSH 'a girip,
yazıyoruz.

Çıkan dizini kalınla yazdığım Plesk-Klasörü yerine yazıp .psa şeklinde yedeğimizi oluşturuyoruz.

/Plesk-Klasörü/bin/pleskbackup --all dosyaadi.psa

Yüklemek için,

Yeni server'a çekiyoruz. yedeği açmak için aşağıdakileri uyguluyoruz. İlk önce map dosyası yaratıyoruz.

/Plesk-Klasörü/bin/pleskrestore --create-map dosyaadi.psa -map dosya.map

Map klasörünü oluşturduktan sonra tüm sunucu yedeğini açmak için;

/Plesk-Klasörü/bin/pleskrestore --restore dosyaadi.psa -level all -map dosya.map
komutunu kullanıyoruz.

Eğer domain veya reseller bazlı yedek açacaksak aşağıdakileri sırasıyla (domain-reseller) şeklinde uyguluyoruz.

Reseller
/Plesk-Klasörü/bin/pleskrestore --restore dosyaadi.psa -level clients -filter list:reseller1,reseller2,reseller3 -map dosya.map

Domain
/Plesk-Klasörü/bin/pleskrestore --restore dosyaadi.psa -level domains -filter list:domainadi.com,domainadi2.com -map dosya.map

locate pleskbackup yazarsan eğer yedek dosyalarını bulabilirsin..

• Like
Reactions: Loi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5