İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Steam Fatal Error Hatası Ve Çözümü !

Msnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, arkadaşlar bazı paylaşım sitelerinde ve oyun sitelerinde bu konuya denk geldim. Özellikle son bir haftadır bu sorun gündemde. Bizde araştırma yaptık ve sizler için bu konuyu detaylandırdık diyebilirim.

354-0-b7253e49f788d258e43f231f7068127c.jpg

Steam’a gelen güncellemeler otomatik olarak indirilir ve kurulması için “yeniden başlat” yazısı ile uyarı gönderir. Eğer kullanıcılar bu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmez ise, bu esnada da bilgisayar kapanır ise tekrar Steam çıkma isteği gönderildiğinde:

Fatal Error: Failed to load platform modules

Hatası ile karşı karşıya gelirler. Bugün size bu hatanın çözümünü sizler ile paylaşacağım. Steam Fatal Error: Failed to load platform modules hatası genelde Steam’i açarken karşınıza gelir ve hesaba bağlanıyor yazısı çıkarak bağlanmaz. Bu hatayı çözmenin yolu son derece basit olarak kendimce de denenmiştir.

Çözüm Basamakları:

1- İlk olarak Steam’in yüklü olduğu dosyayı bulun (Steam’ı nereye kurdu iseniz) Benim bilgisayarımda C:\Program Files (x86)’da bulunuyor. Siz bulamıyor iseniz masaüstünde olan Steam simgesine sağ tıklayarak dosya konumunu aç diyerek bulabilirsiniz.
2- Bulduğunuz Steam klasörünün içine girin ve orada bulunan steamapps ve Steam. exe dışında olan tüm dosyaları silin.
3- Steam. exe’ye tıklayarak çalıştırın.
4- Gerekli dosyaları indirip kendiliğinden yüklenmesini bekleyin.
5- Her şey gerçekleştikten sonra bir ihtimal yeniden başlatabilir. Karışmayın başlatsın ve sonradan otomatik olarak size Steam çıkacaktır. Burada kullanıcı adınız ve şifreniz ile Steam’a giriş yapın.

Bu durum denenmiş ve olumlu yönde geri dönüş sağlanmış. Bir problem olmamıştır. Verdiğim adımları birebir uygular iseniz sizde probleminizi çözmüş olursunuz.

LÜTFEN FİKİRLERİNİZİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ YORUMLAR İLE BİLDİRMEYİ İHMAL ETMEYİNİZ...

Kaynak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5