İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Steam’in Oyun ve Oyuncu Sayısı

Teknolopi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oyun oynamayı bir çoğumuz çok severiz. Özellikle bilgisayar oyunları sanıyorum bu yazıyı okuyanların ve okuyacak olanların oldukça ilgisini çekiyordur. Son yıllarda oyun sektörünü biraz olsun takip edenler Steam ismini duymuştur. Bilmeyenler için söyleyelim Steam, Valve isimli şirket tarafından geliştirilen bir yazılım. Bu yazılım sayesinden oyunlar satın alıp ister kendiniz isterseniz de arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz.

valvesteamvr.jpg

Steam günümüzde oldukça popüler bir sistem haline gelmeyi başardı. Bu başarısınına ardında şüphesiz Mac ve Linux için de oyunlar sunması da var. Ancak başarısının en büyük kaynağı sürekli yaptığı kampanyalar ve cazip fiyatlarla oyunseverlerin yüzünü güldürmesi. Platform üzerinde şu anda tam tamına 4500 farklı oyun mevcut. Bunların kimileri dev oyun stüdyolarının elinden çıkmışken kimileri evinde bilgisayar başında otururken “dur bir oyun da ben yapayım” diyerek muhteşem işlere imza atan bağımsız geliştiricilerin elinden çıkmış durumda. Oyuncular bu oyunlara Steam hesapları üzerinden istedikleri zaman ulaşabiliyor. Bu yönüyle de Steam oyuncular için vazgeçilmez bir aktiflik sağlamış oluyor.

valve-logo-1024x682.jpg

Peki bu kadar oyunu kim oynuyor ? Hemen onun da cevabını verelim. Bu kadar oyunu Steam‘in hali hazırda bulunan aktif tam tamına 4 milyon 500 bin kullanıcısı oynuyor. Evet yanlış duymadınız, Steam üzerinde aktif olarak oyun oynayan tam 4.5 milyon oyuncu bulunuyor. Bunlardan biri de benim. Benim için ise Steam‘de bir çok arkadaşımın bulunması onu cazip kılıyor. Peki ya Steam‘i sizin için cazip kılan tarafı ne ?

Kaynak: Steam’in Oyun ve Oyuncu Sayısı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5