İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şu bilgisayar sizce nasıl?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70

Scholar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Laptop almakta ki ilk amaçlarını belirlemen gerek. İş mi? Oyun mu? Sohbet-Uygulama mı? ve Ne kadar paran var? Buna göre hareket et. Benim önerimi en başta belirtmiştim. Asus, Toshiba ve Dell buna bir çok marka eklenebilir.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Laptop almakta ki ilk amaçlarını belirlemen gerek. İş mi? Oyun mu? Sohbet-Uygulama mı? ve Ne kadar paran var? Buna göre hareket et. Benim önerimi en başta belirtmiştim. Asus, Toshiba ve Dell buna bir çok marka eklenebilir.

Pek oyun meraklısı değilim uzun süreli oyun oynamıyorum genelde internet üzerinden sitelerle, blogumla ve online film izleme ile ilgileniyorum. Ama blogumda yazmak için oyun oynamam test etmem gerekiyor. Hem oyun hem iş. her alanda rahat bir bilgisayar olması lazım. Öneriniz için tekrar teşekkürler.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Konu üzerinden devam edelim.

Lenovo ideapad'ler nasıl sizce peki?
i3 i5 i7 modelleri var.
4 gb veya 6 gb Ram seçenekleri ekran kartları ise 1 gb.
Lenovo sitesinde serisi Y.

LENOVO Y560 CORE İ3-2310M 2.1GHZ-4GB DDR3-500GB-1024MB HD6570M-15.6''-DVDRW-CM-BT-W7BAS - http://www.vatanbilgisayar.com/note...rw-cm-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=55806

LENOVO Y560 CORE İ5 2410M-2.3GHZ-4GB DDR3-640GB-15.6''-1GB HD6570M-DVDRW-CAM-BT-W7PRE - http://www.vatanbilgisayar.com/note...w-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=55815

LENOVO Y560P CORE İ7 2630QM -2.0GHZ-6GB -500GB-15.6"-1GB 6570M-DVD/RW-CAM-BT-W7PRE - http://www.vatanbilgisayar.com/note...w-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57487

Hafta sonu vatan'a gidip daha detaylı bakacağım ama, işlemcilere kafam takıldı. Ben oyunda oynamak istiyorum öyle bir bilgisayar bakıyorum. Bir yakınım aldı i3 olanından son çıkan oyunları kaldırıyor ve düzgünce oynayabiliyormuş. Chip'in dün incelemesini okudum o da çok beğenmiş ve 5 yıldız vermiş ki tam puan oluyor. İ3 veya İ5 alırsam neler değişir benim için İ3'de işimi görür mü? Tek farkları bu sanıyorsam. Birde bunlarda bir özellik varmış, film izlerken farklı birşeye dönüştürüyormuşuz bilgisayarı ve bu geçiş 3 sn. falan sürüyormuş. Bu konuda bilgisi olan varmı? Lenovoyu öneren oldu. Ekran kapakları kalitesiz diyorlar. Ben Teknosa ve MediaMarkt'dan baktım ama beğenmedim pek. Lenovo bakmadım orada, vatana da bakacağım lenovo için.

Teşekkürler.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Lenovo ibm'e geçtikten bu yana güzel deniliyor ancak hiç kullanmış değilim. Müşterilerimizden biri h*psib*r*da adlı bir siteden almış getirmişti kontrol ettik fiyatı ve özellikleri gerçekten güzeldi hele bir hoparlörleri vardı ki sormayın gerçekten bayıldım. Şahsen ben olsam Marka olarak Asus ve Samsung'u tek geçerim piyasada başkasını da tanımam. Teknik servisimize gelen bu cihazların çoğu Casper, Toshiba ve diğer markalar oluyor ve sanırım biri okuduğuma göre toshibayı övmüş. Toshibaya vereceğiniz o muazzam fiyatla Asus'un ürünlerinden almanızı tavsiye ederim veya aynı kalite, düşük fiyat Samsungları tercih edebilirsiniz. Samsunglarda yazın en fazla masraf olarak altına cooler veya diğer markalardan soğutucu alarak 20 liranızdan olursunuz ama illede Toshiba diyen olursa yazın için birşey diyemem ama kışın kucağınıza aldığınızda gerçekten soba görevi görür diyebilirim :) İyi alışverişler

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Bende Lenovo Y550 var gerçekten on numara laptop . Oyunlar için ideal 4 gb rami var masaüstü eskiyken tüm oyunları onda oynardım fakat bir öneri laptopla çok oyun oynayacaksanız altına bir tane fan alın fazla ısınırsa tozla kapanıyor ve durup dururken kapanma gibi şeyler çıkıyor...

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
@daRius bende kararsız kaldım. Herkesin doğruları var elbette ama deneyimler konuşunca daha yararlı oluyor.
@onur07 bende o seride alacağım büyük ihtimalle. Teşekkür ediyorum sanada.

teknotekkk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bimeks te daha uygun fiyatlarda bulabilirsin artı kredi kartına 3 ay erteleme veriyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5