İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Sub domain in paylaşımları ana domaini etkilermi

bozqurt16

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesela benim bir adet domainim var forum subdomaini açtım forumda daha çok alıntı paylaşım olacak dolayısıyla kalitesi düşük olucak ana domainin google daki değerini düşürürmü bu ?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu sorunun kesin bir cevabi yok cunku subdomain ile domain arasindaki iliskiye bagli. Eger Google subdomain ile ana domain arasinda urun/servis/hizmet iliskisi gorurse Panda gibi filtreler hem ana domaine hem de subdomaine ayni anda etki edebilir. Yok eger subdomain ve ana domain tamamen ayri konularda ise (mesela blogspot.com ornegi) Google her ikisini ayri domainler olarak ele alacaktir.

Sizin duruma donersek, mesela ana domain TV dizileri konusunda olsun ve forumda da bu dizilerin tartisildigi bolumler olsun ve ustune forum domain ve ana domain arasinda agir bicimde linkleme olsun. Bu durumda Google'un forum sayfalarini ana domainin alt sayfalari gibi gormesi cok yerindedir. Bu durumda eger forum domaini Panda puanini dusururse bu muhtemelen ana domaini de etkileyecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5