İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

subdomainin verimi

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben diyelim ki hakkinda.com diye domain aldım ve 10 tane subdomain açarak alakasız konulardan 10ar tane site yaptım. kuşlar.hakkında.com işte pchakkında.com filan gibi. arama motorları için bu iyi mi olur kötü mü olur? adsense için nasıl olur? diğer reklamlar için nasıl olur?

B

Beles_Org

Misafir
Vakit geçirmek açısından iyi olur, hit açısından kötü olur :)
Pg'si yüksek bir siten varsa, herhalükarda iyi olur

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Benim anladigim kadari ile:
Alakali yada alakasiz konularda subdomain acsanda onemli olan sub domainlerinin populerligi. Kimse ilgilenmiyorsa sonuc alamazsin.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer aranan kelime domain içinde geçiyorsa başlarda çıkarak fazla hit alıyorsun fazla hit de para demek oluyor.

iyinet de bunu en güzel şekilde uyguluyor.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben de kuşlar.hakkında.com yapsam kuş arayan benim sitemi bulmaz mı? aynı şekilde ayakkabı.hakkında.com için de ayakkabı arayan benim siteme yönelmez mi? yoksa subdomainleri oldğu için hakkında.com mu daha polüler olur? on domain almak yerine daha hespalı olacağı için böyle bir yöntem düşünüyorum ama işe yaramaz derseniz alıcam tabi ne yapim :eek:

C

Closed

Misafir
pembekedi' Alıntı:
ben de kuşlar.hakkında.com yapsam kuş arayan benim sitemi bulmaz mı? aynı şekilde ayakkabı.hakkında.com için de ayakkabı arayan benim siteme yönelmez mi? yoksa subdomainleri oldğu için hakkında.com mu daha polüler olur? on domain almak yerine daha hespalı olacağı için böyle bir yöntem düşünüyorum ama işe yaramaz derseniz alıcam tabi ne yapim :eek:
Zamanında aynı niyetle resimleri.com u alacaktım. Domain alınmıs ve sedo'da parkedilmis. 60 € Gozden cıkarmıstım teklif gonderdim adam 600 € istedi. Bende kaybol dedim :D
Resimleri.com is yapardı. Cunku Örnegin aramalarda :
doga resimleri
hayvan resimleri
kiz resimleri gibi aramalar cok oluyor..
Ayakkabi hakkinda diye kimse aramaz herhalde. Önemli olan senin domain ismininde aramalarda gecmesi. Ancak bu sekilde populer olur.
Mp3leri.com da olabilir mesela ;)

Buldun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Resimleri.net

resimleri.net domainide ben aldim.ama elim degipte daha bir sey yapamadim.Bu arada benide sevindirdiniz demekki degerli bir domainmis

C

Closed

Misafir
Buldun' Alıntı:
resimleri.net domainide ben aldim.ama elim degipte daha bir sey yapamadim.Bu arada benide sevindirdiniz demekki degerli bir domainmis
Ben resimleri.com u almak istedigimde resimleri.Net bostaydı ;) Yani almadım. .com Googlenin gozunde Number One bence. O yuzden .com u almak istemistim.
Ama .com faaliyette olmazsa .net degerli oluyor ;)

Buldun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Closed' Alıntı:
Ben resimleri.com u almak istedigimde resimleri.Net bostaydı ;) Yani almadım. .com Googlenin gozunde Number One bence. O yuzden .com u almak istemistim.

Olsun genede pr. iyi olduktan sonra ve koydugum icerikle bir seyler yapabilirim.Ama
beni transfervolumen (bw) düsündürüyor.resimler cok yiyor.

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Closed' Alıntı:

ne alakası var olsa olsa insanlrın gözünde com 1 numaradır..
googleda değil

C

Closed

Misafir
manyax' Alıntı:
ne alakası var olsa olsa insanlrın gözünde com 1 numaradır..
googleda değil
Googledekiler insan değilmi :D
yoktur : Haklı olabilirsin. Ama Biz .com ile .net i kıyaslıyoruz.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
google için önemli olan 3 domain var
mil, edu, gov

digerlerinin hepsi aynıdır
ben google'da şimdiye kadar yaptığım aramalarda .org lu domaini ilk sırada pek görmedim bu neden ki acep?

O

onder

Misafir
hmm peki mesela ankara.resimleri.com yada istanbul.resimleri gibi bir site olsa sedo'da sorun çıkarmı ki. Yalnız ana sayfada bunlara geçiş olacak sedo dan bahsetmeyecek for sale olayı hariç.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5