İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sünepe beyinler bilinçlensinler

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sizinde başınıza gelmişliği vardır:

Msnden link atıp konuma mesaj yaz diyen,

Msnden link atıp bana saldırıyolar gir beni savunan mesaj yaz diyen,

110 TL ye sattığınız bir ürüne pm atıp 100 TL ye ver alayım diyen ama aynı ürünü başka konu açıp 100 TL ye sattığınızda 90 TL ye ver alayım diyen (mezarcılar),

Ürün satarken bana rezerve et 3-5 gün sonra maaşımı alınca alıcam sakın kimseye satma deyip 3-5 gün sonra gönderilen hiçbir pmye cevap vermeyip ürünün elinizde kalmasına ve daha sonra ürünü elden çıkarmak için daha ucuza satmanıza neden olan,

Abi bunu nasıl yaptın, şurası nasıl yapılıyor deyip anlattığınızda size rakip site açıp üstüne içeriğinizi çalan,

Site satılığa çıkardığınızda veya reklam alacağınızda pm isteyin deyince laf olsun, sitenin adresini merak etme, mesaj sayısı artırma vs. için pm isteyip sonra dönüş yapmayan,

vs... vs... vs...

sünepe beyinler ya bilinçlenip adam olun yada hayatımdan defolun.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Ticareti öğren biraz eğer ticaret yapacaksan...
Yoksa memur ol direk, çalışıp.
Alışman ve bir sistem oturtman lazım.

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ticareti öğren biraz eğer ticaret yapacaksan...
Yoksa memur ol direk, çalışıp.
Alışman ve bir sistem oturtman lazım.

Tamamen Haklısın. Müşteri olanlar o satıcı sensin. Ticaret yapıyorsan Bunları aşacaksın. Yapamam diyosan Kpss'ye girmeni tavsiye ederim.

musabaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tamamen Haklısın. Müşteri olanlar o satıcı sensin. Ticaret yapıyorsan Bunları aşacaksın. Yapamam diyosan Kpss'ye girmeni tavsiye ederim.

şimdi ben öğretmenim ticaret yapmayayım mı? :)

şaka bir yana ticarette prensip olmazsa olmazlardandır ama suistimal varsa da yapanlar cezasını çekmeli.

foyuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ürün satarken bana rezerve et 3-5 gün sonra maaşımı alınca alıcam sakın kimseye satma deyip 3-5 gün sonra gönderilen hiçbir pmye cevap vermeyip ürünün elinizde kalmasına ve daha sonra ürünü elden çıkarmak için daha ucuza satmanıza neden olan,

Bunun dışında diğerleri normal fazla abartmayın bence. :)

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
gökhan haklı çok fazla gereksiz adam var. wp tema değiştiremeyebilirsin ama bunu googleye sorup öğrenecek kadar beynin olmalı. yok geldin bana sordun madem anlatılanları yapsana bre beyinsiz o kadar yazıyorum nasıl yapacağını sonra neyse boşver kankim gelsin ona yaptırırm diyor.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Beyler ben ticaret yapmayı biliyorum bunu nerden çıkardınız. Ben burda ticaret ahlakına uymayan işi gücü sünepelik olan ot beyinlilerden bahsediyorum. Çoğu kişi sünepe gelmiş sünepe gidiyor. Ya bilinçlenin yada benden uzak olun diyorum ama kime diyorum ohoo..

R

RadoyNet

Misafir
Dediklerinizin tamamında haklısınız.

Ama tabi bu oyunlara gelmemek de sizin elinizde.

Satmıyorum kardeşim, olmaz kardeşim gibi cümleler kurarak bu tür olayların başınıza gelmesini de engelleyebilirsiniz.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
MSN denilen şeyi hayatınızdan çıkardığınızda problemlerin %65 i, yazılara "pm aldım", "pm atıldı", "pm gönderilmiştir", "pm *****" yazanlar ile iletişim kurmayarak kalan %25'i ve dünyada mutlaka bir yerlerde binlerce insanın farklı eğitim ve kültür seviyesinden geldiğini, anlayışlarının sizinkinden çok daha farklı olacağını kabul ettiğinizde de geri kalan %10 u çözülür.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bakıyorumda hep bi milete hakaret etme , sinir olma uğraşı içindesin.Sen bazı kişileri beğenmeyebilirsin ama dünya her istediğin gibi olmaz ki + senin beğenmedikelrini başkası beğenir.Madem hoşuna gitmiyor o tarz insanlar çıkar hayatından veya satış yapıcan nakit ödeme al bekleme.Ucuza istiyenlere cevap verme.Bunlar elinde olan şeyler.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bazen olaylar fazla üst üste gelince insanın isyan edesi geliyor.. Ama gökhan büyüyor bizde bunu iyice görüyoruz, ilk zamanlar forumda yazdıklarını hatırlayanlar varmı, yine mi gökhanblog diyorduk :)

Özetle, bunlarda geçecek Gökhan az daha sık dişini :)

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Benim anlamadığım olay zaten insanların internet siteleri üzerinden, özellikle forumlardan tanıştıkları kişilerle sanal kankacılık oynamaları. Üye olduğum torrent sitelerinde de bu var, yazar olduğum ekşisözlükte de, burada da. Burası mesela bilgi alışverişi ve ufak çapta ticaretin döndüğü bir webmaster forumu, neden "konuma mesaj at" diyen insanlarla MSN üzerinden iletişim halinde oluyorsunuz ki? Bu bence liselilik ya da asosyallik belirtisi. İşini hallet hayatına devam et.

X

Xman

Misafir
sahibinden.com da açtığım 1600 liralık teklif için biri mesaj atmış, açtım baktım mesajda sadece 1000TL yazıyor, devamını yazmaya bile zahmet etmemiş arkadaş, hem mezarcı hemde tembel.......

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
MSN denilen şeyi hayatınızdan çıkardığınızda problemlerin %65 i, yazılara "pm aldım", "pm atıldı", "pm gönderilmiştir", "pm *****" yazanlar ile iletişim kurmayarak kalan %25'i ve dünyada mutlaka bir yerlerde binlerce insanın farklı eğitim ve kültür seviyesinden geldiğini, anlayışlarının sizinkinden çok daha farklı olacağını kabul ettiğinizde de geri kalan %10 u çözülür.

İnsanların kendilerindeki sorunuda çözdün angelo :p birkaç puan açık bıraksaydın ya lazım olurdu :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Benim anlamadığım olay zaten insanların internet siteleri üzerinden, özellikle forumlardan tanıştıkları kişilerle sanal kankacılık oynamaları. Üye olduğum torrent sitelerinde de bu var, yazar olduğum ekşisözlükte de, burada da. Burası mesela bilgi alışverişi ve ufak çapta ticaretin döndüğü bir webmaster forumu, neden "konuma mesaj at" diyen insanlarla MSN üzerinden iletişim halinde oluyorsunuz ki? Bu bence liselilik ya da asosyallik belirtisi. İşini hallet hayatına devam et.

İnternetten tanıştığın insanlarla , aynı çevreden insanlala neler yapılabileceğini veya arkadaş olunabileceğini bilmiyen birinin yazısı bu.Asıl sosyallik bu.Sanal da yazışıyorsunuz diye karşınızdaki sanal olmuyor ki.

Edit

Bu arada anladımki bende tabir ettiğiniz kavramla mezarcıymışım :D Benim bakış açımdanda almayı fazla istemediğim ama kenarda da durmasında sakınca olmayan ürünlere aklımdaki bir fiyatı söylerim.Bunda sakınca görmüyordum.Yani satar satmaz ben fiyatımız söyliyim belki uyar zamanla dimi ama.

Mezarcının bakış açısından alıntıydı :D

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29

İş yaptığımız için olabilir mi? Daha önceden tanıtım yazıları verirken eklediğim kişiler hepsi. Sorsan hiçbirinin adını bilmem şuan önceden ekli oldukları için duruyolar ama msnden böyle yazanları artık direkt engelliyorum.
Bazen olaylar fazla üst üste gelince insanın isyan edesi geliyor.. Ama gökhan büyüyor bizde bunu iyice görüyoruz, ilk zamanlar forumda yazdıklarını hatırlayanlar varmı, yine mi gökhanblog diyorduk :)

Özetle, bunlarda geçecek Gökhan az daha sık dişini :)

Neyini beğenmedin blogun:D
Sıka sıka ağızda diş kalmadı.:peh:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5