İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sunucu logları için yardım arkadaşlar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bugün bir saldırı yedim ancak nedir ne değildir anlamadım logları indirdim text olarak bakıyorum ancak aşırı karışık hiç bir şey anlaşılmıyor. Fakat dikkatimi çeken birşey varki oda bugünün logları arasında 50den fazla domain adı blunması, .it .com .org vs gibi uzantiların yanısıra türk sitelerde var. Bunlar ref olamazda... imkan yok o kadar backlinkim olsa tavan yapardım zaten :)
konuyla ilgili bilgi ve tecrübesi olanlar bir kaç ipucu verirse sevinirim. logları buraya yazmam güvenli olurmu olmazmı bilmediğim içinde eklemedim.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
bugün bir saldırı yedim ancak nedir ne değildir anlamadım logları indirdim text olarak bakıyorum ancak aşırı karışık hiç bir şey anlaşılmıyor. Fakat dikkatimi çeken birşey varki oda bugünün logları arasında 50den fazla domain adı blunması, .it .com .org vs gibi uzantiların yanısıra türk sitelerde var. Bunlar ref olamazda... imkan yok o kadar backlinkim olsa tavan yapardım zaten :)
konuyla ilgili bilgi ve tecrübesi olanlar bir kaç ipucu verirse sevinirim. logları buraya yazmam güvenli olurmu olmazmı bilmediğim içinde eklemedim.
Saldıran kişi toplist sahibi, js kodlarına senin linklerini döngü olarak eklemiş, topliste kayıtlı tüm siteler sana ping atıyor 5k kayıtlı site olsa bu bir saldırı olur.
Bu sadece bir tezdir :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
mantıklı bir tez aslında...ama tabi bu kimdir vs. bulmak olanaksız sanırım. bulsam evinden alıcam :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5