İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sunucuda word --> pdf dönüşümü

hekimce

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aşağıdaki şekilde bir hostinge ihtiyacımız var,

linux server'ımıza yüklenecek word (doc veya docx) dosyalarını farklı bir server'a gönderip anında pdf'ye dönüştürmek ve oluşan pdf dosyasını yine linux server'ımıza kaydetmek istiyoruz.

doc --> pdf dönüşüm sayısı fazla değil ama online ve anında olmak zorunda yani word dosyasını yükleyen kişi 25-30 sn içinde pdf dosyasını alabilmeli.

bu iş için windows sunucuya pdf yazıcı yüklenebilir veya farklı bir dönüştürücü yüklenebilir, ama istediğimiz kiralayacağımız hostingte barınacak bir program olmalı.

bu tür bir hosting hizmeti verebilecek olan varsa kapasite ve fiyat öğrenmek istiyoruz

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
farklı bir servera neden gönderiyorsunuz ki bunu linux üzerinde yapabilirsiniz ama shared hostinglerde size bu izin verilmez mevcut linux sunucunuz üzerinde çalıştırabilir yada ayrı bir vps alabilirsiniz.

hekimce

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun linuxda nasıl yapılacağına dair bir örnek veya kaynak verebilir misiniz, ben uzun süredir araştırıyorum ama bulamadım
serverimiz var, kapasitesi de iyi

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
mesela abiword yükleyerek yapabilirsiniz.

$ yum install abiword
$ for i in DOSYA.doc ; do abiword --to=pdf $i ; done

DOSYA Yerine * koyarak dizindeki bütün doc larıda çevirebilirsiniz.

hekimce

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
centos 5'e abiword kuramıyoruz sanırım,
sourcecodu yükleyip kendiniz kompile edin diyorlar,
wget gibi bir komutla ssh'da abiword sourcecod yükleyip sonra nasıl compile edebiliriz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5