İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sunucudan dosya çekme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

SatlikDomain

Misafir
arkadalar putty ile root olarak giriş yaparak, belirlediğim klasoru çekmek istiyorum veya dosyayı

Komutu nedir?

klasoru herhalde direk çekemem gibi, zipleyipmi çekecem ? 252 mb ftpden çekmek baya uzun sürer :) bu benim için önemli.

Smyrna

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o anda hangi klasörde bulunuyorsan wget le oraya çekersin.

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wget sunucuya dosya cekmek için kullanılmıyormuydu..

bende sunucudan bilgisayarıma bi dosya indirmek icin komut arıyorum.. 20 gb lik bi zip ssh den bunun komutu ne :s

aydan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben bulundupğum klasör içindeyken wget adres şeklinde yazıyorum ama çekmiyor. command not found uarısı veriyor. yazdığım adres yanlış değil. adres doğru bilgisayarıma indirebiliyorum ama sunucuya çekmiyor yardımcı olursanz sevinirim

ImSorry

Veri Merkezi
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
arkadaşlar ben bulundupğum klasör içindeyken wget adres şeklinde yazıyorum ama çekmiyor. command not found uarısı veriyor. yazdığım adres yanlış değil. adres doğru bilgisayarıma indirebiliyorum ama sunucuya çekmiyor yardımcı olursanz sevinirim

SSH ile sunucunuza login olun.

Sırasıyla aşağıda vereceğim komutları yazınız.

Kod:
yum install gcc* -y
gcc işlemi bittikten sonra.
Kod:
yum install wget -y
işlemini uygulayın oda bittikten sonra.

Wget komutunun kurulu oldugunu var sayarsak sadece hata aldıgınızı varsayarak

Kod:
yum update wget* -y

komutunu SSH üzerinden uygulamanızı rica ederim.

çok eski bir konuyu güncellemişsiniz fakat problemi çözüme ulaştıramayacak ve arama motorlarından gelen arkadaşlar için cevaplamak istedim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5