İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sunucular hakkında bilgi almak istiyorum

muhendis7373

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sizlere şunu sormak istiyorum, sunucu makinesi almak istiyorum ancak pek bir bilgim yok, sunucu makineleri datacenterlerde mi olmakı zorunda yoksa şirkette de bulunabilir mi, bu konuda bilgisi olanlar yada hosting işi yapan arkadaşlar zaten bilir, telekominikasyon idaresinden yer barındırma belgesi alsam, işerimde bu hizmeti sağlayamaz mıyım, yani ben kendi sitelerimi barındırmak istiyorum

XenTo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Merhaba hocam sunucu almak derken kendin barındırmak için datacenter olcak ama alırım bir datacentera gonderir hat parasını öderim diyosan olabilir. Eğer bir datacenterdan suan hemen almak istersen o kiralık olur ve kademesine göre fiyatları değişir.

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
kendi sitelerini barındıracaksan sağlam bir firma bulup iyi bir sunucu kiralayıp başlayabilirsin sunucuya para harcayıp datacenterde barındırmaya kalkışırsan maliyet dahada yükselir yer sağlayıcı belge alabilmen için öncelikle firma olman lazım yani vergi levhası şart diyeyim

DehaNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hosting

Evet arkadaşlara katılıyorum sunucu kiralamak kendi veri merkezini kurmaktan katkat daha az maliyetlidir ve kolay işler değildir

Birde datacenter lardamı barındırmak zorundayız demişsin şirketinde metro ethernet hattı yoksa datacenter bulundurmak zorundasın evdeki inernet bağlantılarıyla hiçbir iş yapamazsın
bilmiyorum nerede ikamet ediyorun eyer istanbuldaysan bu işte uzmanlaşmış mecidiye köyde fatih de felan birçok köklü veri merkezivar ofislerine gidip bir çay içebilir bu konuları daha ayrıntılı olarak kendilerinden bilgi alabilirsin

-FoReX-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendi bilgisayarını sunucu yapabilirsin evindende sitelerini barındırabilirsin bunun için yer sağlayıcı belgesi falan almana gerek yok (Ticari bir düşüncen olmadığı sadce kendi işini görmek istediğin için)

Fakat evden bu işi yapmak biraz dertlidir. Kullandığın adsl hattı bu işe yeterli gelmez. GHDSL hattı alman gerek. up-down eşit miktarlı hattır bu. Aylıkda 200 liradan başlıyor sanırım.

Bunun yerine aynı miktarda para vererek kendi bilgisayarını sunucu olarak kullanılmak üzere hosting işi yapan şirketin datacenterine bırakabilirsin. onların hatlarından, jeneratörlü, klimalı, 24 saat kontrollü bir merkezde bu işi senin bilgisayarından yapılabilir.

tasarla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dun bayagı size bu konuda bilgi vermiştim,
a- bir sunucu alır bir veri merkezine koyarsınız
b- bir sunucu kiralarsınız başka bir alternatifiniz yok.

sunucu kiralama her zaman avantajlıdır donanım masrafınız olmadan uygulamarınız buyudukce cuzi fiatlara ust model sunuculara geçerek yolunuza devam edersiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5