İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunucumdaki bir sorun Hk. yardım :)

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Warning: set_time_limit() [function.set-time-limit on line ]: Cannot set time limit in safe mode in /var/www/vhosts/***.com/httpdocs/veri/botum.php4

Sunucuma yapılan saldırılardan sonra birçok güvenlik optimizasyonu yapılmıştı , onlardan sonra video sitelerim yani bot kullanan sitelerim neredeyse çalışmaz hale geldi.. Bir sitem de bot çalıştığı esnada yukarıdaki hatayı veriyor. Bu hangi ayardan kaynaklıdır ve nasıl düzeltiriz ?

Edit : Önceden olduğu gibi iyinet bizzat kendi girip çözdü.. Tekrar teşekkür ederim..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
safe mode açık diye set-time-limit fonksiyonu çalışmıyor o alan adı için safe mode off yapabilirsin http_conf dan ama yapma bu sefer o hesaba shell atılırsa aynı şekilde sunucun yine heklenir

Ya baştan phpsu_execle derleyecektin makinayı ya da sağlam mode security rullerı koyman lazımki safe mode offu güvenli şekilde kullanabilesin bence...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
set_time_limit() safe_mode da çalışmaz.
Yapabileceğin şeyler.
1. safe_mode u kapatmak.
2. set_time_limit() fonsiyonunu hata aldığın php kodları içinden çıkarmak ve php.ini içinde zamanı belirlemek.
3. Herşeyi şu anki hali ile bırakıp hataların ekrana çıkmasını önlemek (php.ini içinden) ki bu hiç birşeyi çözmez, sadece gözardı eder.

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hmmm.. Pleskten o domainin safe modunu kapadım bu sefer o hatayı vermiyor ama yine problem var yani veriyi almıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5