İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunucuya trojen bulaştı

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
av-force diye bir siteye yönlendirme yapan, taskmanagerı açtırmayan, güvenlik sitelerinin hepsini bloklayan bir trajon bulaştı. Uzak masaüstü ve ftp te sorun yok, sitelerdede problem yok. Ancak ie ya da ff açınca güvenlik sitelerine girip online tarama ypamıyorum, izin vermiyor. Hatta domainlerini engellemiş sanırım. Bundan nasıl kurutulurum ben?

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
fake diyorlar ama bir kontrol aşağıdaki adresten,

Av-force.microsoft.com Fake Internet Warning Screenshot:
avsuite_hijackerwarning.jpg

How to remove Av-force.com hijacker and affiliated threats manually:
Manual removal of Av-force.com hijacker is a feasible objective if you have sufficient expertise in dealing with program files, processes, .dll files and registry entries.
The files to be deleted are listed below:

• %Documents and Settings%\[UserName]\Local Settings\Application Data\[random string]\[random string].exe
  • %Documents and Settings%\[UserName]\Local Settings\Application Data\[random string]\[random string]tssd.exe
The registry entries that need to be removed are as follows:

• HKEY_CURRENT_USER\Software\AvScan
  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run “[random string]“
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run “[random string]“
Please, be aware that manual removal of Av-force.com hijacker is a cumbersome process and does not always ensure complete deletion of the malware, due to the fact that some files might be hidden or may get reanimated automatically afterwards. Moreover, manual interference of this kind may cause damage to the system. That’s why we strongly recommend automatic removal of Av-force.com hijacker, which will save your time and enable avoiding any system malfunctions and guarantee the needed result.
remove-malware.net/how-to-remove-av-forcecom-hijacker/

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Çözüm bulamazsan yardımcı olmaya çalışırım, PM ile bilgilerini iletebilirsin.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
yukarıdaki makalede, kullanıcının bilgisayarından kaynaklandığını anlatmış ve virüsü temizleme önerilerini yazmış,

istersen başka bir pc den işlem yap, dene

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Cevaplar için teşekkürler. Manuel olarak temizledim gibi. En azından exe dosyaları ve sunucu kontrolü sağlayan denetim masası ekipmanlarının hepsi çalışıyor ancak güvenlik sitelerine giriş hala engelli durumda. Farklı bilgisayardan girince oldu zaten tüm bunlar daha girmem başka bilgisayardan :)
@Loi, şu an vaktim yok tam ilgilenemedim bende.Olurda kitlenir beceremezsem haber vericem sana, şimdiden teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5