İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sürekli sandbox veya filtreye giriyorum

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
arkadaşlar imzamda bulunan sitede garip şeyler oluyor, 5 6 gün yazı yazmadığımda aramalarımda ilk sırada oluyorum, daha sonra iki konu açtığımda ertesi gün aramalarımda çıkmıyorum, bazen yazılarımı google da aratıyorum çıkıyor, aynı konuyu başka bir gün aradığımda çıkmıyor, 5 6 blogla link değişimi yaptım, kelimemde ilk sıradaydım, şimdi ilk sayfada bile değilim, google patladımı sizce, bana mı kıllık yapıyor acaba, domainimi seviyorum, başka bi adrese geçmek istemiyorum, sizce ne yapmalıyım, öneriniz nedir.

fatihmengu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aynı sorun bendede var dostum. Sitem sabit durduğu zaman hitim hergün 20 kişi fazladan artıyo. Ama bikaç içerik girdimmi tamamdır hit yerle bir. Bu neden oluyo bende anlamış değilim henüz.. :s

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bi türlü çözemedim, bu gün hiç yazı girmedim ama alexam iyiye gidiyor, bu nasıl iş anlamadım

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
içerik girdiğiniz zaman google harekete geçiyor :) siteyi komple baştan sona tarıyor daha sonra tekrar sıralamaya koyuyor :A

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
bilemiyorum ya şaka bir yana eskisi gibi kasamıyorum blogu siteyi taramıyor google efendi ;(

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Site bende açılmıyor ama merak ettiğim şey , site wordpress mi ?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
evet site wp den ibaret, loi mesaj attım

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
hocam inceleme raporlarını burayada yazarsan bizde faydalanalım :)

İbrahimErenYalçın

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1-ETIKET BULUTU kaldır ana sayfadan
2-Kendi sitene depresen diye link ver
3-Automatic SEO Links eklentisini kur depresan kelimesine site içi link ver bunlar yeterli olacaktır.

Hedef kelimede yükselmenin genel mantığı o içerikde siteye sahip olmaktır.Link değişimi yaparken hep aynı kelimeden link alma ( bazen depresan bazen depresan.net bazen adın soyadın şeklinde)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
o dediklerin çözüm değil ibrahim, ben en sade haliyle kulandım tema, yazılarda veya ana sayfada sidebarda etiketleri kaldırmıştım, depresan diye de linkte verdim, link değişimi aynı isimle yapılınca kayda değer bişey çıkıyor ortaya, all in e gerek yok, kalıcı bağlantı ayarı yeter bana, eskiden 1 dakikanın altındaydı indexlenme zamanı, şimdi blogum yok google da
lanet ediyorum bu siteye, kapatcam gitcem o olacak, seviyorumda bu alan adını, bırakmak istemiyorum:S yazık bana ama:hasta:

İbrahimErenYalçın

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o dediklerin çözüm değil ibrahim, ben en sade haliyle kulandım tema, yazılarda veya ana sayfada sidebarda etiketleri kaldırmıştım, depresan diye de linkte verdim, link değişimi aynı isimle yapılınca kayda değer bişey çıkıyor ortaya, all in e gerek yok, kalıcı bağlantı ayarı yeter bana, eskiden 1 dakikanın altındaydı indexlenme zamanı, şimdi blogum yok google da
lanet ediyorum bu siteye, kapatcam gitcem o olacak, seviyorumda bu alan adını, bırakmak istemiyorum:S yazık bana ama:hasta:

Eskiden kastını bilmiyorum ama google yeni açılan sitelere öncelik tanır indexlenme hızı mükemmeldir ama zamanla bu hız kaybolur.
Bir web sitesinin index hızı kaliteli backlink ile doğru orantılıdır.Sitenin backlinklerine baktım sağlam bir linkin yok sağlam bir yerden link al etkisini göreceksin.Dediklerimin hepsini uyguladın ve olmadıysa bu durumda bir terslik var demektir.

All in one seo bir etkisi yok deme :) Automatic SEO Links eklentisi all in one seodan farklıdır.İstersen dediklerimi yine uygula eminim sonuç alacaksın...

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Sorun dediğiniz gibi sadece yeni içerik girdiğiniz zaman oluyorsa %99 xmlrpc den derim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
nester open the %99 xmlrpc

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Wordpress bildiğiniz üzere girilen içerikleri otomatik pingletiyor. Sizin sitenizde veya o xmlrpc vasıtası ile pingletilen sitelerde 1 sn kesinti olsa dahi ping 5-10 defa iletiliyor. Çok riskli bir sistem kullanıyor wordpress. O yüzden siteyi görmeden direk wordpress mi diye sordum.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
yaklaşık 70 tane ping sitesi eklemişim:s ne zaman ekledim onu, tüh ya :/ hepsini sileyim bakalım ne olucak

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
DNS sorununu çözün, siteyi pingledikten sonra google botları sitenize erişemiyorsa bahsettiğiniz sorunu yaşamanız çok normal.

Konuyla dolaylı şekilde alakalı olan bir husus daha var oda etiket sayınızın konu sayınıza olan oranının fazlalığı.. 100 içerik 300 etiket..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
hosta söylüyorum ama bir sorun gözükmediğini söylüyor
130 konuya 400 etiket girmişim, ben etiketleri tamamen kaldırayım bari

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi