İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Suspended sorunu!

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaslar,

Bu benim calistigim firma ikinci defa benim servera suspended yapip duruyorlar.(Mesaji± Please contact the billing/support department as soon as possible. ) Tabii ki yabanci firma oldugu icin ulasmak biraz zor oluyor. Ulasmak kolay ama cevap almak biraz uzuyor.

Yardim oluyorlar ama bir turlu benim kafam almadi. Ilkinde ozur dilediler ikinci sefer de ise benim actigim sitenin hostingden ve webserindan kaynaklandigini soylediler..

Simdi benim burda merak ettigim nokta.. Apache, WHM ve Web Hosting´de her hangi bir karisiklik oldugunda veya baska bir sebepten dolayi mesela optimize edilmemis gibi .. WHM kendi kendi Suspended ceker mi=

Suspended oldu mu kendi hesabima giremiyorum..

Adamin verdigi cevaba bakin.

Ilk gelen mesaj+++

the site of customer [email protected] has occupied too much system resources, and it has been suspended. Can you please check it and adjust the program? Thank you in advance for your cooperation.

Sonraki °°°°

We have reactivated your account. Please login again to http://xxxxxxxxxx/ with the username and password. According to our technicians, it is not problem of payment, but like what I mentioned in my previous mail, please kindly adjust your program and optimize the utilization of the system resources. Thank you ...

Simdi burda benim birsey itiraf etmem lazim. Ben WHM+ dan falan anlamiyorum. Sadece kullanirim birazcik, siteyi kuracak kadar host, paket vs..

Simdi burda adamlar dogru soyluyorlarsa ne yapmaliyim=--

NOT± Sistemde zaten 1 site 3 subdomain ve 3 veya 4 mysql donuyor.. Yani simdi bunlar mi sorun veriyor..

Simdiden Tesekkurler cevabiniz icin..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Mevcut yapının cok fazla sistem kaynağı tükketiğini söylüyor. Basit bir site olabilir basit bi kac subdomain olabilir ama sistem uzerinde aynı anda cok fazla SQL sorgusu yada buna benzer işlemler gerçekleşiyorsa sistem sana kısıtlama getiriyor olabilir.

Adamlar kısacası sistemi incele, gereksiz sorguları ve yazılım hatalarını gider demiş.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Web sitende aynı anda online olan kullanıcı sayısı ne kadar fazla ise o kadar sistem kaynağı tüketirsin. Yani kişisel bilgisayarın gibi düşün, 3 programı aynı anda açarsan sıkıntı olmaz ama 3 program + PES + Fifa 2010 açarsan makina kilitlenir. Onlarda serverleri kilitlnmesin diye çok kaynak kullanan hesapları kapatıyorlar.

Bu senin de çok kaynak kullanmandan olabilir, tostcunun çok fazla müşterisi olmasından makinasının kalabalıklığından da olabilir.

Eğer kulandığın scriptlerle alakalı bir sorun yoksa VPS ya da Dedicated sunucu alarak sorunu çözmen gerekir.

T

trgy

Misafir
Sanırım reklamdaki siten. O temadan da kaynaklanıyor olabiliyor sorun. Nedeni ise kullanmış olduğun tema çok fazla sorgu yapıyor ve sistemi zorluyor. Temanızı olabildiğince sade tutun. Wordpress'te başıma geldiği için biliyorum. Sunucu bile yetmeyebiliyor bazı durumlarda wordpress temasından dolayı.

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cevaplariniz icin tesekkur ederim.. Sistem Word press ozellikle aksamlari 100 kisiyi asabiliyor. tryg arkadasim eger dedigin gibi ise benim temayi degistirmem yeterli olucak bu sorun icin degil mi?

Yoksa diger siteleri yani sub domainde bulunan siteleri kaldirayim mi? VPS daha once denedim VPS kaldirmiyordu bu siteyi devamli ulasilamiyor yapiyordu. O yuzden VPS isimi cozmemisti..

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Sadece wp ise sisteminiz, wp-supercache eklentisini kurup aktif hale getirirseniz kaynak kullanımını mümkün olan minimuma indirebilirsiniz.

T

trgy

Misafir
Cevaplariniz icin tesekkur ederim.. Sistem Word press ozellikle aksamlari 100 kisiyi asabiliyor. tryg arkadasim eger dedigin gibi ise benim temayi degistirmem yeterli olucak bu sorun icin degil mi?

Yoksa diger siteleri yani sub domainde bulunan siteleri kaldirayim mi? VPS daha once denedim VPS kaldirmiyordu bu siteyi devamli ulasilamiyor yapiyordu. O yuzden VPS isimi cozmemisti..

Sorunu çözer mi bilmiyorum ama ben 24 dolarlık reseller aldım hostgatordan 15k wordpress hitini taşıyorum. 1 tek site kurulu değil ayrıca 5-6 tane site kurulu. Benim temalar çok sade ve eklenti kullanmıyorum fazla kafam rahat oluyor. :)

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benimkinde de tek site kurulu, arti Reseller account.

trgy benimkinde eklenti bayagi bir var.. Bakalim temayi degistirmeyi dusunuyorum. Arti bazi eklentileri kaldiracagim, gerekli olmuyanlarini bakalim bir kac hafta o sekilde gotureyim nolucak. Eger yine sistem kapatirsa siteyi o zaman yeni bir yer aramanin zamani geldi demek..

Selamlarimla

Cevaplari icin Tesekkurler..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5