İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tablo yapımında yardım.

akif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

verilerin sonucunu aşağıdaki tabloda görüntülemek istiyorum.
Tablo yapımında yardımcı olursanız memnun olurum.
r84fcuid4qy7pf343.gif

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
HTML ile bunu başaramazsınız. Web tabanlı bir programlama dili seçmeniz gerekiyor.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
@akif,
Kod:
<style type="text/css">
table.sample {
        border-width: 1px 1px 1px 1px;
        border-spacing: 2px;
        border-style: outset outset outset outset;
        border-color: gray gray gray gray;
        border-collapse: separate;
        background-color: white;
}
table.sample th {
        padding: 1px 1px 1px 1px;
        border-style: inset inset inset inset;
        -moz-border-radius: 0px 0px 0px 0px;
}
table.sample td {
       padding: 1px 1px 1px 1px;
        border-style: inset inset inset inset;
        -moz-border-radius: 0px 0px 0px 0px;
}
</style>

<table class="sample">
<tr>
        <th>Header</th>
        <td>Content</td>
</tr>
<tr>
        <td>Test</td>
        <td>Test2</td>
</tr>
</table>

Header-Content-Test veya Test2 yazan yerlere PHP ile veri çekebilirsin. Bunları çoğaltabilirsin.
Örnek URL burada.

Bu sütunu uzatabilir, satırları arttırabilirsin.. Ama, excelde yapılabildiği gibi bir tam hücre altına bölünmüş 3 ayrı hücre, table ile yapılabiliyor mu, bilemiyorum..

Bol deneme-yanılmalı saatler dileyeyim sana şimdiden! :)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Javascript ve onun jquery framework ü tamda bu işler için var. İşin içine bide json kattın mı tamamdır, hem şimdi php de json u destekliyor. Yapmak istediğiniz çok zor birşey değil fakat verilerle desteklerseniz anlamamız daha basit olur

sozen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
S.A. kurban,

bu tabloyu html de yapabilirsin.
tabloya veri çekme işini PHP ile yapman mümkün...

mesajında kısıtlı bilgi verdiğinden pek bişey anlaşılmıyor...
veritabanı ve tabloların hazırmı ?

EhoWuser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşların dediği gibi bir tabloya veri tabanından tablona veri çekmek istiyorsan bir serverside programlama dili öğrenmen lazım. Ama forumdaki arkadaşların yardım etme isteğini cevap vermeyerek baltalamışsın. Madem soru soruyorsun, takip yaw.

akif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Şehir dışında olduğum için geç bakabildim..
Faydalandığım adres
http://www.htmlcodetutorial.com/tables/index_famsupp_30.html

<TABLE BORDER=2 CELLPADDING=4>
<TR> <th bgcolor="white" ></th><th colspan="3" bgcolor="#77f7da">Semerkand</th><th colspan="3" bgcolor="#ffcae4">Aile</th><th colspan="3" bgcolor="#c40062">Mostar</th><th colspan="3" bgcolor="#ff8282">Toplam</th><th colspan="3" bgcolor="#fadaaf">Kitap</th> </TR>
<TR>
<TH BGCOLOR="white" ></TH>
<TD>Abone</TD><TD>Odenen</TD><TD>Kalan</TD><TD>Abone</TD><TD>Odenen</TD><TD>Kalan</TD><TD>Abone</TD> <TD>Odenen</TD><TD>Kalan</TD><TD>Abone</TD><TD>Odenen</TD><TD>Kalan</TD><TD>Mevcut</TD><TD>Odenen</TD><TD>Kalan</TD>
</TR>
<TR>
<TR>
<th bgcolor="#0078f0" >Merkez</th>
<TD><?=$ssay;?></TD><TD><?=$sodenen;?></TD><TD><?=$skalan;?></TD><TD><?=$asay;?></TD> <TD><?=$aodenen;?></TD><TD><?=$akalan;?></TD><TD><?=$msay;?></TD><TD><?=$sodenen;?></TD><TD><?=$mkalan;?></TD><TD>tabone</TD> <TD>-</TD><TD>-</TD><TD>Mev</TD><TD>od.</TD><TD>Kal</TD>
</TR>
<TR>
<th bgcolor="#3399ff" >Alpu</th>
<TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD> <TD>-</TD><TD>-</TD><TD>Mev</TD><TD>od.</TD><TD>Kal</TD>
<TR>
<th bgcolor="#8ac5ff" >Beylikova</th>
<TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD> <TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD> <TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD> <TD>-</TD><TD>-</TD><TD>Mev</TD><TD>od.</TD><TD>Kal</TD>
<TR>
<th bgcolor="#d7ebff" >Cevsad</th>
<TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD> <TD>-</TD><TD>-</TD><TD>Mev</TD><TD>od.</TD><TD>Kal</TD>
<TR>
<th bgcolor="#ff3e3e" >Toplam</th>
<TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD> <TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD> <TD>-</TD><TD>-</TD><TD>-</TD> <TD>-</TD><TD>-</TD><TD>Mev</TD><TD>od.</TD><TD>Kal</TD></TR>

</TABLE>

EhoWuser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
akif kardeşim birinci mesajında sen "verilerin sonucunu aşağıdaki tabloda görüntülemek istiyorum" diye yazmışsın. Ama son eklediğin mesajda ise sadece tabloda hücre bölme ve hücre birleştirme ile ilgili bir yapı var. Yani sorunu keşke son eklediğin durumu düşünerek sorsaydın biz de yardımcı olurduk.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5