İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tablo'mu? Div+Css'mi?

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar

Son 2-3 haftadır bir site için uğraşıyordum, klasik dw da tablolar yardımıyla yaptığım siteyi, arkadaşıma gösterdim ve arkadaşım artık "tabloları kimse kullanmıyor div kullanıyor css yardımıylada tasarımını tamamlıyor" dedi.Birkaç birşey gösterdi benimde kafam karıştı ve sizlere sorma ihtiyacı hissetim, sizler site yaparken hangi tekniği kullanıyorsunuz? Bir sorum da her iki yöntemin artı ve eksilerini değerlendirirseniz çok sevinirim.Herkese iyi çalışmalar.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
div kullanım açısından daha esnek, css ilede çeşitli sabit tasarımlar oluşturduktan sonra divlere id girerek hızlıca işi çözebilirsiniz. ileride yapacağınız değişikliklerdede div+css çalışılmışsa tasarımı değiştirmek daha kolay olur.

ben, tablo ağırlıklı yer yer (ajax olan kısımlarda) div kullanıyorum. fakat ilerleyen zamanda tamamen div'e dönmek daha sağlıklı gözüküyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bende bugün eski bir sitemi css ile düzenlemeye çalışıyorum şuradan anlayabilirsin, sitemdeki eski menü kodları şunlar yeni kodlar ise şunlar ki buradaki css kodları bir css dosyasına gömüleceğini düşünecek olursak hiçte azımsanmayacak bir kazanç sağlayacak bana bu sadece menü bölümünde böyle... Ama tabi bundan önemli olanda sitende yaptıkların, bence kendine en yakın hangisini görüyorsan öyle çalış rahat edebildiğin gibi...

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
table,marquee,iframe,innerhtml zamanlarını tamamladılar.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
W3C standartlarınıda göz önünde bulundurursak artık tabloları bırakmalısınız. Ki bu aynı zamanda SEO'dur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5