İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Taksimde taciz rezaleti

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hayir onlar hayvanat degillermis karali, onlar cinsellige doymamis egitimsiz insanlarmis. Asiri din baskisiyla buyumuslermis ondan yani..

hah şimdi bu konu 1 hafta gider :D
yaw konuyu saptırmayın arkadaşlar. benim anlatmak istediğim gerçekten farklı

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
hah şimdi bu konu 1 hafta gider :D
yaw konuyu saptırmayın arkadaşlar. benim anlatmak istediğim gerçekten farklı

Yazdigin mesaji tekrar kopyalayip cumle cumle irdeleyelim mi dostum? Yada bunu benim yerime sen yap sonrada o mesaji editle bende senin anlatmak istediginin gercekten farkli oldugunu dusuneyim. Hic hos degil bu yaptigin. Din diyorsun, bahsetmek istedigim din boyle degil diyorsun.. Bahsettigin dini acikla bizde anlayalim.. 2 tane hocayim diye gecinen dengesizin jetskiye binisinden, zirvalayisindan bahsediyorsun butun hocalari töhmet altinda birakiyorsun.. Kucuk yasta din egitimi almaktan bahsediyorsun, bende din egitimi aldim.. Ayrica ben kucuk yasimda cinsel egitimde almadim.. Kime saldirmisim?

Cocuklari taciz eden hristiyan din adamlarinin haberlerini tvde hepimiz gorduk simdi ben nasil derim Hristiyan din adamlari böyledir? Senin yaptigin tam olarak bu.. Evet problem egitimsizlikle alakali ama bunun dinle veya cinsel egitimle alakasi yok.. Eger ben seni anlamiyorsam affet beni kapasitem bu kadarini anlamaya yetiyor ama eminimki sen bana bunu daha iyi izah edebilecek kapasitede, kültürdesindir. Aydınlat beni. Foruma yazmak istemeyebilirsin ben samimiyetle istiyorum bunu pm de gonderebilirsin, msn listemdede varsin oradanda anlatabilirsin.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Dikkat ettim ben o görüntülere.
Kendi analarına, bacılarına, karılarına, kızlarına yapılsa cinayet işleyecek, ancak kendisi yapınca arkadaşları arasında kıdeminin artacağını düşünen zihniyetler.
Peki bunların sebebi ne? Bilmiyorum.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
şunu samimiyetle söylemek isterim. belki tam toparlayamadım konuyu. yani anlatmak istediğimi o sinirle anlatamadım. kelimelerim anlamını aşmış olabilir kabul ediyorum.
cinsel eğitim şart evet kesin şart. evdeki baskılar insanı sapkınlığa itiyor. bu kesin ve nettir. türk insanının %75 inden fazlası küçükken kuran kursuna gitmiştir. ben dahil. anlatmak istediğim o değildi. üzerinde durmak istediğim konu : aile baskı. belki daha açık ve net kelime budur. eğitimsizlik, baskı, herşeye tü-kaka ayıp ve yasak koyma.
bunlar insanı çığrından çıkarıyor, el aleme saldırtıyor işte:)

ne kadar yasaklarsan, o kadar tehlikeli...

şimdi daha açık oldu sanırım konu :D

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
İşte bu fikirden yola cikan Hollanda şuan ne halde hiç inceledin mi, TRT izlemeni tavsiye ederim. Yanlış düşünüyorsun. Ayrıca din eğitimi demek, kuran okumayı öğrenebilmek değildir. Dua okumayi öğrenmekte değildir.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
hollanda süper bir durumda , kalkınmış, ab ye girmiş, kişibaşı geliri yüksek, firmalar ferah içinde, ekonomi uçmuş, yatırımcılar akıyor ülkeye, çok iyi değilmi bunlar.

bizde ab, ye gireceğimize göre , hollanda da sorun yok o zaman.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
hollanda süper bir durumda , kalkınmış, ab ye girmiş, kişibaşı geliri yüksek, firmalar ferah içinde, ekonomi uçmuş, yatırımcılar akıyor ülkeye, çok iyi değilmi bunlar.

bizde ab, ye gireceğimize göre , hollanda da sorun yok o zaman.

Evet sokakta fuhuş ve uyuşturucu var, kimkime dumduma, aile olgusu artık bitmiş perişan olmuş.. Senin ferah anlayışın buysa bu bana uymuyor. Insanları toparlamaya, SOKAKTAN TOPLAMAYA çalışıyorlar şimdi. Arayın TRT yi Hollanda hakkındaki yapılmış belgeseli isteyin.. Böyle şeyleri geç saatlerde yayına sokuyorlar fırsat bulup izleyin.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
e bizimkilerde böyle ulu ortada sokakta saldırıyor?
ikiside kötü. ne yapacağız? :D

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
benim ferah anlayışım bu değil :)

ya , böyle bir şeyi yapan insanlar, ne eğitimi almış olurlarsa olsunlar, muhakkak ,acilen bir psikolağa başvurmasında yarar var, kendini düşünmüyorsada etrafını düşünerek bunu yapmalı

zaten adamları bırakmışlar, bence mahkeme bunların hepsine ceza yerine, doktora gitmelerini zorla sağlamalı..
Evet sokakta fuhuş ve uyuşturucu var, kimkime dumduma, aile olgusu artık bitmiş perişan olmuş.. Senin ferah anlayışın buysa bu bana uymuyor. Insanları toparlamaya, SOKAKTAN TOPLAMAYA çalışıyorlar şimdi. Arayın TRT yi Hollanda hakkındaki yapılmış belgeseli isteyin.. Böyle şeyleri geç saatlerde yayına sokuyorlar fırsat bulup izleyin.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyoğlu Taksim Meydanı'nda yılbaşı gecesi turist kadınları taciz edildikleri iddiasıyla gözaltına alınan biri İran uyruklu olmak üzere 5 kişi ifadelerinin alınmasının ardından savcılığın talimatıyla 57 YTL para cezasına çarptırılarak serbest bırakıldı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade veren Avusturyalı Mandi Keighran, İranlı Vagh’ın kendisini tacizden kurtardığını söyledi. Bunun üzerine Vagh’ın serbest bırakıldığı öğrenildi.

Yorumsuz ~

Edit: Yorum yok demiştim ama aklıma geldi, şimdi taciz olunca suçtan sayılmıyor direk bırakıyosun cüzi bir cezayla, orada bu sebepten bir cinayet çıksa, ki çok rahat çıkabilir mağdur tarafta bir silah olsa, bu sefer de bunu hafifletici sebepten sayıp cezasını indiriyorsun bayağı, yani gücü gücüne yetene, sen kendini savunmazsan ben seni hiç savunmam, savunursan tahrik mahrik deriz yaparız bir güzellik gibi bir sonuç çıkıyor, pudralanmış orman kanunları denebilir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Yabancı bayanların hepsine saks objesi olarak bakıyorlar.
Dengesizler :D

R

Rich

Misafir
bence vatana ihanet suçundan yargılanmalı bu insanlar.

Sözlerine katılmakla beraber nacizhane birkaç fikrimi ortaya koymak istiyorum.

Bu tür psikolojik problemler incelendiğinde altından yüzlerce sebep çıkmakta.
Bu sebeplerin içinden en can alıcılarını seçerek özetlemek gerekirse ;

1 - Oradaki gençlerin çoğu doğudan istanbula gelmiş ve yaklaşık 17-18 yaşlarında büyük şehir ve batılılaşma ile karşılaşmıştır. Bu durum önemlidir çünkü ortalama 7-8 yaşında başlar fikirler oluşmaya. 18 yaşında fikir oluşmaz , oturur.

2 - Fikirleri oluşmaya başladığı yıllarda elinde bira ile gezen bir topluluk görmediği için oradaki bayanları (turist) kendi aklında bir sınıfa koyuyor ve umut besliyor.

3 - Belkide kendi de yaptığının doğru olmadığını biliyor ( ki bilmemesi asıl felaket! ) ancak oradaki yanlış arkadaş grubu , alkol ve cinsel bastırılmış dürtülerin etkisiyle kendini o ortamın içinde buluyor.
----
Bu konu ile ilgili sayfalar dolusu yazmak istiyorum ancak parmaklarımla klavyedeki tuşlara her basışımda utanç duyuyorum.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bizi tüm dünyaya rezil ettiler...Her yıl mutlaka bu yılbaşı gecelerinde böyle olaylar yaşanıyor.Hemde nerede?İstanbul'un göbeğinde...

Bence buna polis'inde artık bir dur demesi gerekli madem her yıl aynı olay yaşanıyor.O zaman o gece birçok sivil ve resmi polis yerleştirsinler.Eğer bu olaylar bir kere engellenirse o cahil insanlarda yapamadıklarını anlayacaklar...

Ben size söyleyeyim bu görüntüler filan şimdi doğuda bir sürü kişi iştahlandırdı.Bak diyolar yine oldu...yine yılbaşı yine turist kızlar.Bizde gidelim bizde bakalım.Yani sizin anlayacağınız 2009'un tacizci kişileri çoktan hazırlandılar.

Basın çok mu suçsuz?Sırf o doğudakilere televole hayatını gerçek diye yutturan onlar...Olay anında bir sürü kameran çekiyor.Belki diyeceksiniz onun görevi bu ama sanırım ilk görevimiz insan olmak.Orada o kareyi çekeceğine bence o turistleri kurtarmaya çalışmalıydılar.Yada polisi aramalıydılar...

Hiç umudum yok ama umarım 2009'da aynı görüntülerle karşılaşmayız.Çünkü biz Türkleri gerçekten çok aşağılık bir duruma sürüklüyorlar.Biz ne arapız ne yahudiyiz.Biz Türküz...Bu görüntülerden sonra insanlar bizleri araplarla yada az gelişmiş ülke insanlarıyla kıyaslıyorlar.Onların gözünde eski barbar,cahil insan topluluğu gibi gözüküyoruz.Bunun olmaması için sanırım hepimizi mücadele vermeliyiz.Çünkü biz o gösterilen değiliz!

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Görüntüleri bugün tekrar izledim ve kesinlikle polisin eksikliği var bu olaylarda.
Her sene ben yılbaşında midem bulanarak izliyorum,görüyorum,yine olcagını biliyorum...

Polis mi bilmiyor ? ...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu sucu isleyenler adam akilli bir cezaya carptirilirlarsa bunlarin tekrari olusmaz.
Taciz teror gibi onemli bir suc olmali, bomba patlatmak kadar etki yaratti.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anlamadıgım bi konu neden hep yabancılara saldırıyolar(taciz ) ediyolar. bence bunu altında haber yapma peşinde olan medya var. çok ciddiye almayın 10 metre ilerde polis var tacize bakmıyorsa. medyanın seneryosudur bu.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Böyle suç işleyenlere ben en iyi cezayı biliyorum ;)
Kenya dan birini getiriceksin aynını oda ona yapacak, bak bi daha yapıyomu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5