İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Taraftarın yüksek prim isyanı

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Milli Takım futbolcuları Bosna-Hersek'i yenip gruptan çıkarlarsa muazzam bir prim alacaklar. Türkiye'nin finallere gitmesi durumunda futbolcular kişi başı ortalama 450'şer bin dolar, Fatih Terim de 700 bin dolarla ödüllendirilecek.

Bu haber kamuoyundan büyük tepki topladı. Milli Takım'ın ve Fatih Terim'in bu primi hak etmediklerini düşünen taraftar "bu primleri şehit ailelerine bağışlayın" dedi.

ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLA YOKSA SEYRETMEM

Taraftar, Fatih Terim'in "Moldova Maçı'na şehitlerimiz için çıkıyoruz. Kazanırsak primlerimizi şehit ailelerine" sözünü hatırlatıyor ve ekliyor: "Bu kadar kolay grupta işi son maça bırak, kahraman ol!.. Yok öyle prim. Yazık bu ülkede yaşayan, sizi destekleyen milyonlarca parasız insana. Eğer alacaksanız da şehit ailelerine bağış yapın. İşte o zaman gerçek kahraman olsursunuz"

Hatta gönlü Türkiye için atan bu kişiler, primin şehit ailelerine bağışlandığı açıklanmazsa, maçı seyretmeyeceklerini de özellikle belirtiyor.

BİR ER 12 LİRA ALIYOR

Taraftarın isyanını en iyi açıklayan sözler yine bir Milli Takım sevdalısından geliyor: "Elinde silah dağda hain avlayan evlada verilen er maaşı 12 lira. Eğer çavuşsan 13 lira 50 kuruş. Bir jilet, bir çorap parası yani... Ölüm tehlikesi de cabası... Sosyal hayatta futbolun eğlence olarak oynandığı düşünülürse ve sen Türk Milli Takımı'nın formasını giyiyorsan para alamazzın. Hatta üstüne para vermelisin. Bu hassas zamanda bu rakamlar insanı çok yaralıyor."

PRİM İÇİN KAZANIRSANIZ YAZIKLAR OLSUN

Milli Takım'a gönül vermiş bu insanlar "Bu gruptan 1. çıkılması gerekiyorken, 2.'lik bile zora sokuldu. Bu kadar primlik ne yapıldı?" diye soruyor ve "Prim için maç kazanacaklarsa yazıklar olsun" isyan ediyor

MEHMETÇİK İÇİN OYNAYIP KAYBETTİLER, ŞİMDİ NE YAPACAKLAR

Türkiye'de bu kadar yardıma muhtaç insan varken, böylesine büyük bir paranın futbolculara dağıtılmasını "ayıp" olarak karşılayan Milli Takım taraftarına göre "Milli maçlardan para alınmaz. Milli maçlarda futbolculara bire madalya verilsin, onlar da torunlarına gösterip gururlanırlar"

Milli Takım'ın içine düştüğü duruma "üzülen" bir grup taraftar da "daha önce Mehmetçik için oynadılar kaybettiler, bırakın şimdi de kendileri için oynasınlar. Bakalım ne yapacaklar?" diyerek duruma ironiyle yaklaşıyor.

PRİMLER SPONSORLARDAN

Öte yandan ödenecek primlerin federasyonun kasasından çıkmayacağı, sponsorlardan gelecek paralarla karşılanacağı ifade ediliyor. Teknik Direktör Fatih Terim'in de futbolcular kadar prim alacağı, ve yaklaşık 300 bin euro ödeneceği kaydedildi.

Kaynak ; http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=114582

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hatta gönlü Türkiye için atan bu kişiler, primin şehit ailelerine bağışlandığı açıklanmazsa, maçı seyretmeyeceklerini de özellikle belirtiyor.
PRİM İÇİN KAZANIRSANIZ YAZIKLAR OLSUN
MEHMETÇİK İÇİN OYNAYIP KAYBETTİLER, ŞİMDİ NE YAPACAKLAR

akılları varsa bağışlarlar tüm parayı. böle bir prim verilmesi zaten saçma.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İnşallah birgün bu ülkede üniversite öğrencilerinin ve işsiz mezunların ayaklandıklarını görürüm. Seçimlerde harcanan 216 milyon dolar gibi sürekli boşa para harcıyoruz ve boşa harcanan paraları toplamaktaki birinci araç olan vergileri de bir gün aksattığımızda faiz ödüyoruz.

Z

Zion

Misafir
Bu konuyu anlamakta zorlanıyorum;

milletvekili maaşlarının artmasına karşı çıkılmasını anlarım; ama futbol gibi özerk bir alanda bu tip rakamlar niye bizi geriyor anlamakta zorlanıyorum?
şu konuda hemfikiriz; bu parayı kesinlikle haketmiyorlar. zira ne öyle ciddi bir başarı var ortada, ne de başarı gelecek gibi gözüküyor. ama şu "memur" zihniyetinden de kurtulmanın zamanı gelmedi mi? her üç lafından birisi "ama bu benim vergilerimle oluyor" diyen insanlar hızla çoğalıyor. oysa hiç alakası yok bu konunun vergiyle falan. futbol tamamen özel sektör. devlet sadece çok ciddi bir başarı söz konusu olduğunda ek ödüllendirme yapıyor.

gereksiz harcamalara kızalım, hakedilmeyen maaşların verilmesine kızalım tamam ama elmalarla armutları karıştırmayalım lütfen.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ufak bir örnek: İlaç şirketleri hepinizin bildiği gibi kendi ilaçlarının reklamını (reçetede yazılabilmek için) çok yüksek meblağlarda harcamalar yaparlar (doktorlara 15-20.000 ytl değerinde hediyeler dahi verebiliyorlar) ve geçen birkaç sene içerisinde de birçok kere haber yapıldığı gibi bizlerde bu sayede ilaçları daha pahalıya alıyorduk, bu tür harcamalarda buna benziyor, ben böyle düşünüyorum. Zengin bir ülke değiliz. Eğer bu tarz harcamalar herkes tarafından yerinde yapılıyor diye düşünülüyorsa, problem yok. Her firma tabiki istediği gibi harcar parasını.

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu Onların Görevi O Yüzden Mili Takıma Seçiliyorlar Abartı Biraz Prim...

Z

Zion

Misafir
Zengin bir ülke değiliz.
Zengin bir ülke değiliz evet; ama sonsuza dek memur kafasıyla yaşayan bir ülke de olmamalıyız. İlaç firmalarının ne haltlar karıştırdıklarını çok iyi biliyorum zira ailemde de doktor var. Ne vaadlerle ne ilaçlar yazdırmak istediklerini, 10-15 milyonluk ilaçlar için bile oldukça uçuk hediyeler verebildiklerine şahit oldum yıllarca. Bu apayrı bir konu. Belki sınırları konulabilir ya da denetimler sıkılaştırılabilir v.s. Ama bunu tümüyle engelleyemezsiniz zira sosyalist/komunist bir ülke değiliz. Serbest piyasa bu sonuçta. Aman harcama yapmayalım kafasının ismet paşa ile öldüğünü sanıyordum ben ama bu ülkede memur zihniyeti ölmeyecek sanırım asla. Para parayı çeker benim bildiğim. Sonsuza dek fakir ama gururlu bir ülke olarak kalırız kemerimizi sıktıkça. Tıpkı aslında şimdi olduğumuz gibi.

Neyse; konunun çok da dışına çıkmayalım.
İlaç sektörü bu konu için biraz "ad hominem" bir örnek teşkil ediyor kişisel fikrimce.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
adamlar zaten çok par alıyolar yapmaları geren böyle kaybetmek değil bide üstüne kazanmak için para veriyosunuz bu bi memurun dosya çıkarması için bide üstüne rüşvet vermek gibi bişey

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bu paraları boşa dağıtmazlar bence. Eğer gruptan çıkarsak baya yüklü bi miktar para alacağız ki bir miktarını futbolculara dağıtıyorlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5