İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tarama Hataları hakında...

belgeseli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun zamandır anlayamadığım bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Mutlaka bununla karşılaşmış arkadaşlar vardır. Onlardan yorum bekliyorum...
Google Web Yöneticisi Araçlarından sitedeki tarama hatalarını birkaç haftadır dikkatle takip ediyorum ve bulunan hataları gidip düzeltiyorum. Yada robots dosyasını ona göre değiştiriyorum. Örneğin bugun tekrar güncellenmiş tarama hataları kısmı. Fakat taa martta bulduğu hataları çoktan düzeltilmiş olmasına rağmen hata varmış gibi gösteriyor. Bunun mantığı nedir acaba? Zerre birşey anlamadım bu durumdan...
Aydınlatıcı yorumlarınızı bekliyorum...
Şimdiden tşkler. :)

T

trgy

Misafir
Zamanla görünecektir orada yaptığınız düzeltmeler. 3-4 ayı bile bulabilir. Açıkçası iyinet'in binlerce hatası var ve elimden birşey gelmiyor düzeltmek için. Yani bazen bazı şeyleri görmemek gerekiyor. :)

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Google hatalarınla kabul etsin :) Bende o bölümde bulunan hataları genelde düzeltmeye çalışıyorum. Fakat veritabanı büyüdükçe ve siteyle ilgilenemeyince hatalar birikiyor. O yüzden devamlı olarak kontrol etmek şart.

maxicep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu olay seo konusundan önemli diye biliyorum.
Katılıyomusunuz?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Aslında şöyle, ben bugün çıkıp iyinet.com için iyinet.com/abudik-kubidik.html diye bir link verirsem sitemden google bu linki görüp aaa burada ne varmış diye baktığında bile bu sizin google webmaster hesabınızda görünecektir, dolayısıyla sadece sizinle alakalı bir durumda değil. Eğer kendi siteniz içerisinde kendi yaptığınız hatalardan dolayı bu şekilde hatalar alıyorsanız bu sizin için uyarıcı özelliktedir, mesela ben uzun zamandır açık olan bir sitem için aslında yapmam gereken hatta linklediğim ana kategorilerden birini hazırlamadan bırakmışım, buna linkte vermişim ve onu hata olarak görüp düzelttim bu benim sitem için önemli. Ama dışarıdan gelen hatalı yönlendirmelere falanda çok fazla yapacak birşeyiniz bulunmuyor. Paranoya şeklinde aman aman önemli bir durum değil yani.

belgeseli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler yorumlarınız için... Anladığım kadarıyla zaman lazım bunun için de.. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5