İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tarayıcı Optimasyonu

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Sitemde tranparent ağırlıklı tasarımlar kullanıyorum ve haliyle ie6 gibi tarayıcılarla girenler berbat ötesi birşeyle karşılacak.Bunun için bir uyarı sistemi gibi birşey var mıdır?
Örneğin; kullandığınız tarayıcı bu websitesindeki grafikleri görüntüleyememektedir.

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tranparan tasarımları gif olarak kaydederseniz problem olmayacaktır. ie6 sadece png uzantılı transparan dosyalarda sorun çıkarıyor diye biliyorum.

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tranparan tasarımları gif olarak kaydederseniz problem olmayacaktır. ie6 sadece png uzantılı transparan dosyalarda sorun çıkarıyor diye biliyorum.
Dediğini bende biliyorum, fakat kullanıcıları yeni tarayıcıları kullanmaya teşvik etmek amacım.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sitene giren ziyaretçinin browser bilgisine göre yönlendirme veya uyarı yapabilirsin.

eğer sistemin php ise alttaki değer ziyaretçinin tarayıcı bilgisini sana verecektir.

$_SERVER['HTTP_USER_AGENT']

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5