İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tasarım Araştırma

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
bu tür sitelerin hep altından macos kullanıcıları çıkıyor yanılıyormuyum.

KaleSoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
web 2.0 sadece grafk tasarim degldir:

A Web 2.0 website may typically feature a number of the following techniques:

* Ajax-based rich Internet application techniques
* Non-Ajax-based rich Internet application techniques
* CSS
* Semantically valid XHTML markup and/or the use of Microformats
* Syndication and aggregation of data in RSS/Atom
* Clean and meaningful URLs
* Extensive use of folksonomies (in the form of tags or tagclouds, for example)
* Use of wiki software either completely or partially (where partial use may grow to become the complete platform for the site)
* Weblog publishing
* Mashups
* REST or XML Webservice APIs

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Arkadaşlar web 2.0 tartışmıyoruz, web 2.0 siteleri tarzı tasarımları tartışmak istedim. Buradan işin tasarım boyutunu sormak istemiştim, sadece grafik tasarımdır da demedim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
fiyatta değişen bir şey yok aslında sadece css bilen bir dizaynır bulmanız yeterli bu konuda tavsiye edeceğim kişi Muhammet Sevim.

Örnek site tasarımı: http://www.satilik.com.tr

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Web 2.0 tarzı web sitesi tasarımı yapabilenler var mı aranızda?
Aşağıdaki örneklerde anlatılmaya çalışılan, basit, sade, sayfa tasarımı değil, önemli içeriğin tasarımına yoğunlaşan, kısaca web 2.0 olarak adlandırılan sitelerin tarzındaki tasarımların ne kadar fiyat aralığında yapıldığıyla ilgileniyorum.

Yapan / yaptıran ?

http://www.webdesignfromscratch.com/current-style.cfm
http://www.fontshop.com/fontfeed/archives/web-20-logos.cfm
Istenen Web 2.0 degil (yukarda Web 2.0'in tanimini yapan kisiler W3C veya Internet Ust Kurulu degil, herkes kafasina gore Web 2.0'i yorumluyor) Web 2.0 tarzi. Verilen adreste de (http://www.webdesignfromscratch.com/current-style.cfm) gayet guzel anlatilmis.

Herneyse; DigitalPoint forumlarinda bir arastirma yap derim. "Contest" bolumunde bu isi beceren birkac tasarimci var (genelde logo tasarliyorlar).

Ek: Bir de Zoque forumlarina bakabilirsin (orda hos tasarimci (gavurca cool) kisiler var), buraya yazman hata.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Evet abi biraz duygusal yaklaşıp her seferinde pişman oluyorum:)

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ajax ve css tarzı tasarım istiyorsan yardımcı olabilirim yanlız normal kodlamadan biraz tuzlu kaçabilir

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CSS mevzusu client side çalıştığı için band dan tasarruf sağlar şöyleki;
css dosyası temp'e 1 kere iner ve div lerde kullanılan class lar buradan çalıştırılır yani server meşgul olmaz tabloların hantallığıyla band harcanmaz çok daha öz bir kodlamayla aynı hatta daha güzel siteler oluşturulabilir...
Ajax denilen hadisede şudurki;
Sayfa yenilenmeden sayfa içeriğinde değişiklik yapma olanağı verir...
bknz. buradaki post eklerkenki olay...

Fiyat konusu bilmeyen kişilere anlatıldığında nolcak canım napiyim ben onu sayfada şöyle yanar döner bişeler görünsün yeter şeklinde karşılanır :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bence bu kadar basit değil tabi...fakat ajaxla ilgili ne gördüysem scriptlerinide buldum...yani şu ara ajax öyle atla deve değil...aynı dhtml scritplerin ilk çıktığı dönemlerdeki gibi...
ancak senin verdiğin sitelerdeki tasarımlar css div kullanılarak yapılmış sayfalar...butonlarada ps ile basit ışıklar verilmiş o kadar...sitenin tamamını zamanım olsaydı yaparım derdim ancak elimde çok iş var...fakat kendinde yapabilirsin inan çok basit...Fiyat konusu ise, aslına bakarsan ortaya çıkan iş gerçekten sade ve farklılık arayan için birebir, böyle birine iyi fiyat verilebilir fakat zaman olarak diğerinden daha kısa zamanda yapılabiliyor. Eğer günlük 20-30k tekilin olursa BW konusunda avantaj sağlayabilir ama kodlamada önemli tabi...sql sorguları acemi biri tarafından yapılırsa belki bw fazla yemez ama sayfa oluşumu yine aynı kalacaktır.

benim bildiklerim ve uyguladıklarım bunlar :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben teknik boyutta düşünmüyorum. Bunun bir tarz olduğunu düşünüyorum. Evet gerçekten basit, bunda birşey yok, aslında problemi fazla basit olması ama oturup yapamıyorum, o tadı veremiyorum. Zaten tasarımcı da değilim, eskiden web tasarım büyük bir işti, şöyle grafik böyle sütun artık basite indirildi, kullanıcı dostu, mümkün olduğunca boş alan, kocaman text ve formlar, ve bazı yuvarlak efektler. O yüzden fiyat araştırma diye başlık açtım. Eskiden tasarıma çok para isteniyordu hala öyle mi merakından.

Digitalpoint'te birini buldum 90 dolar filan dedi, bence de normal olanı bu. Çok iyi tasarım bilsem o tarz iki buton, bir css'i yapmam maksimum bir günümü alır. Sonuçta zaten 400-500 dolara alt yapı programlanıyor, bir o kadar da tasarıma vermek saçma geliyordu bana. Resim yok, grafik tasarım yok..

Burada da tasarım yapan arkadaşlar varsa diye konu açmıştım, uçuk fiyatlar olmadığı sürece bu tarz bir üretime çok talep var benim girdiğim ortamlarda, ufak tefek değişimlerle bir çok kişiye belirli bir iskeletten satabilirler diye.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5