İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tavsiye istiyorum

Voyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Arkadaşlar

Bir sorunum var ve bu konuda fikirlerinizi rica ediyorum. Şöyle ki;
Var olan sitemde wordpress kurulu ve ben artık o tem'dan sıkıldığım için yeni bir temaya geçmek istedim. Var olan 400 konuyu yeni temaya göre yeniden düzenledim, fakat şöyle ki yeni verilerin hepsini "www.beta.alanadı.com" şeklindeki oluşturduğum adrese girdim. Şimdi herhangi bir sorun olmadan "beta.alanadı.com" sitesindeki verileri "alanadı.com" sitesine nasıl taşırım. Teşekkürler

sKaracanx

0
Onaylı Üye
Reaction score
4
İsterseniz tüm yazıları isteseniz sadece tek bir yazıyı aktarabilirsiniz. Tek bir yazı direk olarak eklenebilir ancak, yazıya gelen yorumları vs de aktarmak istiyorsanız bu özelliği kullanmalısınız.

Dışa Aktar Nası Yapılır?

1) Tüm yazıları aktarma:
Tüm yazılarımızı dışa aktarmak için ilk olarak wordprese giriş yapıyoruz.Sol menüden Araçlar > Dışa Aktar a tıklıyoruz.Yazıları seçiyoruz ve tüm kategori ve tüm yazarların yazarlarını seçip indiriyoruz.Aynı bölümden sadece sayfaları veya tüm içeriğide indirebilirsiniz.

2) Belli yazıları Aktarma: Eğer sadece belli yazıları aktarmak istiyorsak, şöyle bir yöntem kullanabiliriz.Sol menüden kullanıcılar > Yeni Ekle ye tıklayıp yeni bir kullanıcı oluşturalım.Sonra dışa aktarmak istediğimiz yazıların yazarını bu kullanıcı yapalım.Şimdi tekrar Araçlar > Dışa Aktar diyoruz.Yazıları işaretliyoruz.Sonra yeni oluşturduğumuz yazarı seçiyoruz ve sadece onun yazılarını indirmiş oluyoruz.

Dosyalarımızı indirdik.Şimdide "içe aktar" özelliği ile bunları yeni sitemize ekleyeceğiz.

İçe Aktar Nasıl Yapılır?

İndirdiğimiz yazılarımızı yeni sitemize aktarmak için ilk olarak Araçlar > İçe Aktar a tıklıyoruz. Orada birçok seçenek göreceksiniz.Wordpress e tıklıyoruz. (Daha önce kurmadıysanız)Burda Wordpress içe aktarıcıyı kurmamız gerekiyor.Wordpress'e tıkladığımızda açılan pencereden şimdi kur diyoruz.Sonra açılan sayfada ftp bilgilerimizi girip kurulumu yapıyoruz ve eklentiyi etkinleştiriyoruz.Etkinleştirdikten sonra otomatikmen içeri aktarma sayfası açılacaktır.Gözat deyip dosyalarımızı yüklüyoruz.Daha sonra isterseniz yazılar için yazar seçimi vs yapabilirsiniz.

kaynak farklı bir siteden alıntıdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5