İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tavsiye: .TR uzantılı alan adlarını yalnızca Odtü (NIC.TR) den alın.

• Konbuyu başlatan Ephitet
  • Başlangıç tarihi
E

Ephitet

Misafir
Merhaba arkadaşlar, tecrübe ettiğim bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 2 senedir çalıştığım ve hemen hemen 80 alan adını barındırdığım bir firmadan 3-4 gün önce gen.tr uzantılı bir alan adı satın aldım. Alan adının ns ayarlarını yaptım doğal olarak hemen değişmedi çünkü nic.tr bu işlemi gerçekleştiriyor ve saat 11 - 19 da yapıyor günde 2 defa.

Odtü nslerimi güncelledi ve siteye erişebildim bugün baktığımda siteye giremiyordum alan adı firmasının kontrol paneline girdim ve alan adımın nslerinin boş olduğunu fark ettim. 3. defa destek talebinde bulundum umarım bu sefer sorunu çözerler. Nic.tr de yaklaşık 10 tane .tr uzantılı alan adım var ve orada bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım bu sefer böyle birşey yaptım ve boş yere başımı ağrıttım diyebilirim.

Kısacası, .tr alan adını odtüden almanızı tavsiye ediyorum nede olsa tüm firmalar isimtescil, ihs, natro vs. tr alan adlarını odtüden alıyor. Boşa ortaya aracı sokmanın manası yokmuş bunu anlamış oldum.

İyi çalışmalar.

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tr uzantılı adları aracıdan almaya gerek yok bence de. Nic.tr gayet kullanışlı bir panele sahip ve daha ucuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5