İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tavsiye?

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Merhaba arkadaşlar;
Bir kaç kitap almayı düşünüyorum ancak bununla ilgili pek bir tecrübem yok. Öncelikli olarak CSS ardından Php akabinde Mysql kitapları alacağım. Tam burada size danışıyorum; Fiyat ve İçerik zenginliği olarak 3'ünden önerebileceğiniz kitapları Link/URL olarak gönderebilirseniz sevinirim.

İyi Forumlar.

alicanTR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bence kitap alana kadar internet ortamındasın sonuçta internette milyonlarca sitede bunların videolu,resimli anlatımları mevcut.Olmazsa birde site açarsın kişisel bir blog orayı bir kitap gibi kullanabilirsin mesela php ile ilgili senin için önemli olan video ve resim anlatımlarını paylaşabilirsin.Kitap kaybolur belki ama internet siten asla ;)

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internet'de tayfun erbilen'in psdyi csse döküm videoları var onlarda çok güzel anlatim yapmiş.
yine internetde fatihhayrioglu.com çok güzel bir css kaynak sitesi var.
yine http://www.w3schools.com/ gibi çok güzel yabanci kaynak siteler var.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Bence kitap alana kadar internet ortamındasın sonuçta internette milyonlarca sitede bunların videolu,resimli anlatımları mevcut.Olmazsa birde site açarsın kişisel bir blog orayı bir kitap gibi kullanabilirsin mesela php ile ilgili senin için önemli olan video ve resim anlatımlarını paylaşabilirsin.Kitap kaybolur belki ama internet siten asla ;)

Elimde birkaç tane site elbet var ancak kendi deneyimim olmayan paylaşımları paylaşmak bana ters geliyor. Sonuç olarak bir emek var o işin içerisinde ve yarın öbürgün biri paylaştığım şeye dair birşey sorar ise yanıtlayamayabilir belkide konuşamayabilirim de. Ki kendi sitemde paylaşıp öğreneceksem kendi sitemi kurmaya da gerek olmadığını düşünüyorum :) Kimsenin yapmadığını yapıp özgün birşeyler üretmeliyim kanısındayım.

Kaydettim şafak sağol elde var 1 :)

internet'de tayfun erbilen'in psdyi csse döküm videoları var onlarda çok güzel anlatim yapmiş.
yine internetde fatihhayrioglu.com çok güzel bir css kaynak sitesi var.
yine http://www.w3schools.com/ gibi çok güzel yabanci kaynak siteler var.

Videolar elbet varlar ve yine elbet olacaklar. Ancak sizinde bildiğiniz üzere gerek t.erbilen olsun gerek başkası sadece yüzeysel anlatım yapıp video'yu en kısa sürede sonlandırmaya çalışıyorlar. Kısaca ezbere bir öğrenim oluyor yani kalıcı değil. Fatih Bey'in sitesini biliyorum dediğin gibi kaynak olarak kullanılabilir. Bana akıcı bir dil ile anlatılan ezbere dayalı değilde mantığa dayalı ve öğretici bir eğitim lazım. Diğer yandan ev'deki bilgisayarımı kullanmaya pek vaktim kalmadığı için kotalı bir tarife kullanıyorum. Kısaca hep dediğim gibi kitap okumak iyidir :) Bu yönde tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi forumlar.

alicanTR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Elimde birkaç tane site elbet var ancak kendi deneyimim olmayan paylaşımları paylaşmak bana ters geliyor. Sonuç olarak bir emek var o işin içerisinde ve yarın öbürgün biri paylaştığım şeye dair birşey sorar ise yanıtlayamayabilir belkide konuşamayabilirim de. Ki kendi sitemde paylaşıp öğreneceksem kendi sitemi kurmaya da gerek olmadığını düşünüyorum :) Kimsenin yapmadığını yapıp özgün birşeyler üretmeliyim kanısındayım.

Yapacağın site şimdi blogger sitesi olsun sen öğrenmek amaçlı yapıcaksın o siteyi tutturmak için değil.Öğrendikten sonrada yarın birgün açarsın siteni domainini hostunu alırsın paylaşırsın bilgilerini sorularada takır takır cevap verirsin ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5