İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tecil sorusu

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
geçen yıl açıköğretim e kayıt yaptırdım. yani şuan ikinci senem ve halen birinci sınıftayım. iki yıldır 4 dersi veremiyorum bir türlü. birkaç hafta önce girdiğimiz bütünleme sınavları sonuçlarına baktım, yine verememişim dersleri. bildiğim kadarıyla iki yıl üstüste kalınca tecil iptal oluyor. şu durumda süreç nasıl işler.

benim niyetim iki veya üç yıl sonra gitmek. ne yapılabilir acaba bunun için

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Üniversite mezunu musun?
Eğer üniversite mezunu isen tecilin kalktığı zaman bir sonraki döneme kadar askerlik kararı aldırman gerekiyor. Ben karar aldırdığımda 1 seneydi tecil hakkın, şimdi 2 olmuş sanırım. Bugün gidip 2 sene sonraya karar aldırabiliyorsun yani. Eğer lise mezunuysan böyle bir hakkın bulunmuyor sanırım.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
imkanlarını zorla git yap gel askerliğini derim.

bende geç yaptım , ve hala pişmanlık duyuyorum geç yaptığıma...

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arkadaşım kanunen sen hakkını artık kaybetmişsin. Mecburen askerlik emrin geldimi gideceksin ve okuyorum ben diyerek sınav zamanlarında gidip sınavlarına gireceksin.

Yasalara göre bir sınıfta bir kez kalma hakkın var eğer ikinci kezde aynı sınıfta kalırsan artık tecil gibi bir hakkın yoktur kardeşim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5