İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tecrübesizim sizden sitem hakkında yorumlarınızı bekliyorum

cankurt07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar.

St.Petersburgda yaşamaktayım. İşsizlik nedeniyle (Türk olduğum için iş bulmak çok zoar)) Kendime bir iş kolu arayışına girdim en mantıklı ve az sermaye gereken bu ev kiralama ve organizasyon işi aklıma geldi. Web konusunda çok tecrübeli değilim hatta hiç değilim desem yeridir. Ama her gün birşeyler öğrenmeye çalışıyorum kendimi geliştirmek zorundayım sonuşta işim tamamen internet üzerinden müşteri toplayacağım bir iş sistemi. Siteyi bir arakdaşıma yaptırdım, bildiği kadarıyla seo konusundada yardımcı oldu tabi bundan sonra iş başa düştü! Araştırmalarıma göre baya bir eksiğim var. Bunları sizin eleştirileriniz ve önerilerinizle tamamlamak ve geliştirmek istiyorum. Benin katogorimde bu iş le uğraşan 3-4 site mevcut . Sizce ne yapmalıyım??
Ve bir sorum olalacak google aramalarımda sonuçlarda bir nokta bile sıralamada fark ediyor yani şöyle anlatayım!!
st.petersburg da kiralık daire
st petersburg da kiralık daire
st.petersburgda kiralık daire

gibi aramalarda sadece bir nokta veya bir boşluk sitemi 2. sıradan 10. sıraya atabiliyor. Bunu lehime nasıl çevirebilirim.

Zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkürler.

Yorumlarınızı bekliyorum!!

Saygılar

Özcan Sarıca

0
Onaylı Üye
Reaction score
9
st.petersburg da kiralık daire ve st petersburg da kiralık daire ikisini aynı anda titlede geçirerek olabilir mesela

cankurt07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
wordpress kullanıyorum sanırım kontrol panalinden bu olayı yapabilriim bana faydalık olacak bir link varsa veririsen okuyup uygulamaya çalışırım :)) gerçekten tecrübesiizim :)) zaman ayırıp okuduğun için teşekkürler. Bu arada genel olarak site nasıl sence?

PetscHe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
tasariminiz gercekten cok iyi..wp de bu tur isleri profesyonelce cikarmak cok zordur kolaydir ama iyi bir wp den anlayan olmasi lazim..basarili olursunuz umarim..arkadasinda dedigi gibi titleye eklemekle baslayabilirsin ama madem ciddi bir is yapiyorsun titleye ole gerekli gereksiz seyleri eklemeyiniz meta taglara ekleyebilirsiniz keywordslara vs. link degisimleri yaparak site text titlesine verebilrsiniz nokta atis kelimeleri..oncelikle bu tur seylerle baslayin zaten ileride siteniz iyi index yediginde iyi hit sagladiginda bu tur seyler onemini kaybedecektir..

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
hocam, öncelikle "description" yazmamışsın sitene.
Wordpress kullanıyosun bu çok kolay, yönetim paneline girdiğinde genel ayarlarda olması lazım, Description veya Açıklama yazar orayı muhakkak doldurmalısın ve Plug-in olarak All in SEO yu kurmalısın.

Bunları nasıl yapacağın hakkında bir fikrin yoksa googledan direk ara "wordpress plug-in yükleme" "wordpress descripton yazmak" vs. inan aradığın her cevabı bulabileceksin.

cankurt07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
tasariminiz gercekten cok iyi..wp de bu tur isleri profesyonelce cikarmak cok zordur kolaydir ama iyi bir wp den anlayan olmasi lazim..basarili olursunuz umarim..arkadasinda dedigi gibi titleye eklemekle baslayabilirsin ama madem ciddi bir is yapiyorsun titleye ole gerekli gereksiz seyleri eklemeyiniz meta taglara ekleyebilirsiniz keywordslara vs. link degisimleri yaparak site text titlesine verebilrsiniz nokta atis kelimeleri..oncelikle bu tur seylerle baslayin zaten ileride siteniz iyi index yediginde iyi hit sagladiginda bu tur seyler onemini kaybedecektir..

Yorumun için saol. Dediklerini araştıracağım !! Nisanda vizeler kalkacak haber yayınlandıkdan sonra burda azeriler,ruslar dahil bu işe yöneldi. Çok büyük bir Türk beklentisi var. Bakalım Nisana kadar ne kadar yol alabileceğim. ))

cankurt07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hocam, öncelikle "description" yazmamışsın sitene.
Wordpress kullanıyosun bu çok kolay, yönetim paneline girdiğinde genel ayarlarda olması lazım, Description veya Açıklama yazar orayı muhakkak doldurmalısın ve Plug-in olarak All in SEO yu kurmalısın.

Bunları nasıl yapacağın hakkında bir fikrin yoksa googledan direk ara "wordpress plug-in yükleme" "wordpress descripton yazmak" vs. inan aradığın her cevabı bulabileceksin.

Dediğin eklentiler mevcut, description konusunu buy gün halletmeye çalışacağım. Yorumun için çok teşekkürler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
İşi bir az büyütmelisin bence. Madem bu işlere bulaştın sitene daha fazla içerik ekleyerek, daha fazla arama yapılan konulardan ziyaretçi çekebilirsin.
Piter sitede anlatılanlardan çok daha güzel bir şehirdir. Bunu belirtmek gerekir. st petersburg gece hayatı, st petersburg turu, st petersburg uçak bileti, moskova st petersburg turu gibi konulara da yoğunlaşarak, ziyaretçi sayısını arttırıp emlak işinin yanında reklamlardan da para kazanılabilir. Çok geniş bir konu...

cankurt07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İşi bir az büyütmelisin bence. Madem bu işlere bulaştın sitene daha fazla içerik ekleyerek, daha fazla arama yapılan konulardan ziyaretçi çekebilirsin.
Piter sitede anlatılanlardan çok daha güzel bir şehirdir. Bunu belirtmek gerekir. st petersburg gece hayatı, st petersburg turu, st petersburg uçak bileti, moskova st petersburg turu gibi konulara da yoğunlaşarak, ziyaretçi sayısını arttırıp emlak işinin yanında reklamlardan da para kazanılabilir. Çok geniş bir konu...

Evet haklısım özgün yazı yazdım ama biraz kısıtlı ve eksik, Sitenin geliştirilmesi gerekiyor dediğin gibi.Ama zaten petersburga ve moskovaya tur tüzenleyen bir çok büyük firma var Corel travel gibi!!Ama benim aklıma gelen şehir turları eklemek,ve bloglardan kasmak biraz!

Yorumun için teşşekürler

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Blog kasma bence. Siten yeni, filtre yerse ilk 50 de 100 de falan çıkar. İçeriği geliştir, rss dizinlere ekle.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5