İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tek satır yazıya tıklayınca altında detaylı yazı çıksın

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar.özgeçmiş sayfası için şu şekilde düşünüyorum mesela bilgisayar mühendisi ali veli yazacak, yazılım mühendisi veli ali yazacak , ali veliye tıkladığın zaman aşağısında özgeçmişi çıkacak kısa bir yazı yazılım mühendisi aşağıya kayacak bunu ne şekilde yapabilirim?

Aydın Sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Jquery yardımıyla.
PHP:
<div id="member_1">
<div id="member_info_1">Bilgisayar Mühendisi Ali Veli</div>
<div id="member_details_1" style="display:none;">Bilgisayar Mühendisi Ali Veli'nin öz geçmişi</div>
<div><a href="#" rel="member_button_1">Detaylar</a></div>
</div>
Yukarıdaki şekilde listeleme yaptığını düşünelim. Jquery Kodun;
PHP:
<script>
// Bütün a elementlerinde rel değeri member_button_ olarak başlayanlar tıklanıldığında
$('a[rel^=member_button_]').click(function(e) {
e.preventDefault(); // Adres kısmına # işaretini atmasını engelleyecek, kısacası ana orjinal fonksiyonunu blokluyoruz.
var id = $(this).attr('rel'); // REL değerini çekiyoruz
id.replace('member_button_', ''); // Sadece rakam kısmını çekiyoruz.
$('div#member_details_'+id).slideDown('normal'); // Detayları gösteriyoruz.
});
</script>

Veritabanından veri çekip listeleyeceğini düşündüğüm için ID gibi rakamlar koyarak örnekleme yapmayı uygun gördüm. Yeni uyandım, sorunu okuyunca ilk yöntem olarak aklıma bu geldi. Kod kısaltılabilinir ama yaptığım adımları anlaman için uzatıp her satıra yorum koymayı daha uygun gördüm.

Çalışmalarında başarılar dilerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5