İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tek Sayfa Siteler İçin SEO Nasıl Yapılır?

DogaDijital

Sosyal Medya & SEO Hizmetleri
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
15
Tek sayfa siteler çoğu zaman bir ürün veya hizmet tanıtma amaçlı kullanılırlar, içerik ağırlıklı olarak yaprak sayfada olduğu için SEO imkanları da diğer sitelere nazaran kısıtlıdır.

Tek Sayfa Sitelere Nasıl SEO Yapılır?

Bu sorunun cevabını adım adım işleyebiliriz. İlk adımda Anahtar Kelime belirlemenizi tavsiye ediyorum, daha sonra bu anahtar kelimeyi H1, H2, H3 Etiketlerine ve de içeriğe uygun bir şekilde yerleştirmelisiniz. İçeriğin yanı sıra, Anahtar Kelimeyi kullanacaığımız diğer unsurlar ise; Title, Description, Heading Tag ve Resim Alt Etiketleridir.

Bağlantı (URL) Yapısı da anahtar kelimeler kadar önemli bir diğer unsurdur, SEO Dostu Link Yapısı kullanılmalı ve aralarda tire (-) kullanılmalıdır. Eğer site wordpress ise kategori öneki kaldırılmalıdır.

Site içi SEO'da yapabileceklerimiz kısıtlı olduğu için normalden daha çok backlink alımı yapmanız, yani siteyi dışarıdan desteklemeniz gerekecek.

Hız Optimizasyonu, bu konu da Google'un önemli SEO kriterlerinden biri olduğu için ve yapabileceklerimiz kısıtlı olduğu için mutlaka en erken sürede yapılması elzemdir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5