İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tekstil ve konfeksiyon sektörü 150 milyar doları aşacak

oyunlar99

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, tekstil ve konfeksiyon sektörünü büyüklüğünün 2023'te, 150 milyar doları aşabileceğine inandığını kaydetti.

CNR Expo Fuarcılık, IF Konseyi ile İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İTKİB) tarafından düzenlenen, IF 11. Uluslararası İstanbul Moda Fuarının açılışında konuşan Tüzmen, fuarın, Türk tekstil ve konfeksiyon sektörünün nereden nereye geldiğinin göstergesi olduğunu anlattı.

Türkiye'nin dünyada tekstilde 8'inci, konfeksiyonda ise 4. olduğunu vurgulayan Tüzmen, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Yaşanan bütün sıkıntılara, aşırı değerli YTL'ye rağmen tekstilde yüzde 17, konfeksiyonda yüzde 16 ihracat artışı sağladınız. Bu kolay bir başarı değil. Bütün dünyanın takdir ettiği bir başarı. Tekstilde geçen yıl yaklaşık 9,5 milyar dolar, konfeksiyonda ise 13 milyar dolar ihracatla Türkiye'nin 100 milyar doları aşan ihracatının en önemli taşıyıcılarından biri olduğunuzu ispat ettiniz. Toplam üretimin yüzde 23'ünü, ihracatımızın dörtte birini oluşturuyorsunuz.”

MODA-MARKA DÖNEMİ...

Bakan Kürşad Tüzmen, artık bir moda-marka dönemine doğru kayış olduğunu, sektörün yeni bir açılım ve dönüşümün eşiğinde bulunduğunu ifade ederek, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların, bu fuarın uluslararası hale geldiği ve İstanbul'un da bir moda merkezi haline geleceğini gösterdiğini kaydetti.

Tüzmen, “Birbirimize sarılacağız, güveneceğiz. Sizlerle beraber 1-2 milyar dolarlardan alıp bugün 20 milyar doları geçen bir noktaya taşıdık, aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. İnanıyorum ki tekstil ve konfeksiyon sektörünün büyüklüğü 2023'te 150 milyar doları rahatlıkla aşabilecektir” diye konuştu.

Çeşitle sıkıntılar bulunduğunu, sektörün sıkıntılarını ve dertlerini bildiklerini, hükümetin de bu konuda çalışmalarına hız verdiğini belirten Tüzmen, “Elimizden geldiği kadar tabii... Bütçe dengelerini bozmadan...” dedi.

Turquality'nin Türkiye'nin en iyi 10 projesi arasına girdiğini bildiren Tüzmen, moda ve marka yaratıcısı bir ülke olmaya ağırlık vererek kendilerini yüksek kalite ekseninde bütün dünya ile rekabete hazırlayacaklarını söyledi.
Konuşmasını, “Bereketli, hayırlı olsun” diyerek tamamlayan Tüzmen, fuarda yer alan yabancı katılımcılara ve basın mensuplarına hitaben de İngilizce bir konuşma yaptı.

“SEKTÖR YARATICILIK DÖNEMİNE GİRMİŞTİR”

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Süleyman Orakçıoğlu da fuarda Filipinler dahil olmak üzere birçok ülkeden yeni alıcı oluşturduklarını ve sektörün de yaratıcılık dönemine girdiğini ifade etti.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Oğuz Satıcı ise hazır giyimin hammaddesinden yan sanayine kadar tüm kanallarıyla büyük bir güç olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Devlet Bakanı Tüzmen ve CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem'e Türkiye Kızılay Derneği tarafından, derneğe yaptıkları katkılardan dolayı plaket verildi.

Tüzmen, daha sonra beraberindekilerle bazı stantları ziyaret etti. Tüzmen, fuar dolayısıyla İstanbul'da bulunan yabancı basın mensuplarıyla da bir araya geldi.

Verilen bilgiye göre, 30'un üzerinde ülkeden ziyaretçi ve 14 ülkeden alım heyetini ağırlayan IF 11. Uluslararası Moda Fuarında 250 katılımcı firma yer alıyor.

Fuarın bu akşamki gala programında 2007 yılı “Best Designer” ödüllü tasarımcı Özlem Süer'in defilesi yapılacak. Uzun yıllar Christian Dior erkek koleksiyonuna damgasını vuran İsviçre kökenli Fransız tasarımcı Jean Luc Amsler de fuarın ikinci günü bayan koleksiyonu defilesi gerçekleştirecek.

25 bin ziyaretçinin gelmesinin beklendiği fuarda, hazır giyim, triko, spor giyim, iç giyim, çorap, denim, konfeksiyon yan sanayi ve aksesuarlarından ürünler sergileniyor.
Fuar, 9 Şubat 2008'de sona erecek. (Kaynak: Hürriyet)

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizim ürettiğimiz malı önce vergisiz denecek kadar düşük bir vergi oranı ile Avrupa'ya ihraç edip, sonra da kat kat büyük bir vergi ve kar oranları ile tekrar ülkemize ithal etmeye devam edersek;

150 değil 10150 milyar bile olur tablo...

Şaşırmamak lazım...

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İkinci bir örneğini de fındıkta yaşıyoruz bu olayın.
Üçüncü örnek çay...
Dördüncü örnek....................

Bu şekilde gittikçe gider bu örnekler...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Orasını karıştırma adam ihracat hakkında konuşuyor, ithalat rakamlarını verip de şimdi arada kalan dolarları nereden aldığımızı filan boşver, gereksiz bilgi bunlar:)

Bir çok yer iç piyasaya da ihracın fazlasını sahte olarak sürdüğü için kimsenin aman da markalaşıyım kasıyım diyecek vizyonu yok Türkiye'de.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bir çok yer iç piyasaya da ihracın fazlasını sahte olarak sürdüğü için kimsenin aman da markalaşıyım kasıyım diyecek vizyonu yok Türkiye'de.

tekrar katılıyorum , biraz önce de iran'ın kızları konusunda katılmak istedim katılamadım..

yani ailecek burada katılıyoruz sana :)
bu arada imzamda bir iran güzelinin gözler var... ;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
İran'a makyaj ürünleri ihraç edelim, fantastik boya kullanıyormuş oradaki kızlar öyle duydum.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İran'a makyaj ürünleri ihraç edelim, fantastik boya kullanıyormuş oradaki kızlar öyle duydum.

onun yerine beraber iran'a gidelim. Biraz keşif yapalım ? he ?

ama benim bacaklarımın bağı çözülüyo görünce :(

http://i2-images.tv2.dk/s/97/1981497-5a6a63bb4b5a0775bf1a215f4f35db1a.jpeg
kendisi iran asıllı bir film yıldızı.
Telefonla da konuştum Nadia ile.. beni kendine aşık ettin bıraktın dedim.yarım yamalak türkçesiyle ; "haha teşekkür ederim" dedi , bazen elimde cep telefonu öyle bakıyorum hala telefona :(

işte böyle birşey pers kızları.. uzak durun.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Valla ben gitmek istiyorum, bir kaç yerde okudum öyle televizyonda görüldüğü gibi sıkı bir yer filan değilmiş o kadar, ayrıca halk da Türkler'i seviyormuş baya. Bilemiyorum ne kadar doğrudur.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Valla ben gitmek istiyorum, bir kaç yerde okudum öyle televizyonda görüldüğü gibi sıkı bir yer filan değilmiş o kadar, ayrıca halk da Türkler'i seviyormuş baya. Bilemiyorum ne kadar doğrudur.

bir arkadaşım gitti.
Amiyane tabirle , " Peçeli insanlar da var , aile baskısıyla peçe takıp , kapalı bir ortama girince çıkaranlar da var , kot pantolon ile özgürce yaşayanlar da var "
dedi.

Ayrıca modernleşme çabası içinde oldukları için modernleşmiş olarak gördükleri türkiye'yi çok seviyorlar -mış.
Ben gidebilirim.
040802side2.jpg

bununla.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Carmen Electra'ya benziyor hatun. (Tekstil konusuna yazdığım cevaba bak :D)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5