İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telekom Banlı Siteler - Hangi Siteleri göremiyorsunuz ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Beyler bakın bazı kişilerde sitelerin acılamsı normal cache sorunu yanai türkiyede bir sürü dns sunucusu var ttnetin o yüzden hepsinin güncellenemsinden sonra kimse giremz sitelere..

Sitelerin banlandıgını öğrenmek için sitenize dos ortamından ping atın başlat / çalıştır / cmd ( ping www.domain.com ) eger ip buluyorsa genel bir sorun ( domain veya cıkışalarda ) eger ip bulunamıyor hiç bir şey bulamıyorsa bu Block yediniz anlamına geliyor..

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konuda zaman içinde çok dil döktüm. haklı çıkacağıma inanıyorum. yani bu banlanma olayının önüne geçilecek ve çok bilinçsizce yapılmış bir hareket olarak tarihin sayfalırına yazılacak.

bu konuda zaman içinde bir çok görüşümü belirtmiştim :

mp3'ün illegalliği ve adsense hakkında :
http://forum.iyinet.com/showpost.php?p=101122&postcount=2

mp3 siteleri hakkında :
http://forum.iyinet.com/showpost.php?p=103635&postcount=2

yine mp3'ün illegalliği ve google hakkında :
http://forum.iyinet.com/showpost.php?p=91209&postcount=9

bizim ülkemizde doğru giden çok az şey var gerçekten.

B

bireysel.net

Misafir
muyap sitemi kapattı

arkadaslar adamlar linkleri olsun umursamıyorlar bile siteyi direkt kapatıyorlar
cafeteryacomu adamlar kapattılar 2 gundur sitem acmıyordu
mail attım cvp yazmıslar bakın gorun
İyi günler Gokay bey.

Mü-yap vekili tarafından sitenizde ücretsiz müzik dinletme ve kopyalama hizmeti verilmesinden yasakparale İstanul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan başvuru üzerine, İstanbul 3 üncü Sulh Ceza Mahkemesinin vermiş olduğu 26.09.2005 tarih ve 2005/1579 sayılı karar ile sitenize erişim engellenmiştir.

M

Maksim

Misafir
yoktur' Alıntı:
eger ki sadece mp3 siteleri degil mp3 sitelerine link veren sitelerde kapatılırsa piyasada toplist linklist hitlist kalmayacak.
yakında google u da banlar bunlar çin hükümenitin yaptıgı gibi.
mp3 sitelerini sonuçlarında çıkartıyor google amca .

yassahh kardaşımm mp3 derler ;)

o zaman iyinet neden banlanmadı, iyinette de var mp3 siteleri listeler karıştırılırsa görülür

M

Maksim

Misafir
Arkadaşlar,

Benim hiçbir sitem kapanmadı. Ben duyduğum anda kaldırdım.. Mp3 bulundurmak şu saatten sonra illa ki yasak, ama bile bile lades yapılmak için sanırım kimseye haber verilmedi. Ya da haber verildi süsü vermek için birtakım sitelere haber verildi. Benim hiçbir sitem kapanmadı ama arkadaşlarımın sitesi kapandı. Eğer ki bu sitesi kapananlar yahut kapanmayanlar arasında bir organizasyon vs düzenlersek en azından bir yanlışlığı duyurmuş oluruz. Kapsamlı bir projenin oluşturulmasını sağlayabiliriz, "Gülme komşuna, gelir başına"; ileride bizim de başımıza gelmesini istemiyorsak bu yanlışı duyurmalıyız diye düşünüyorum.

Saygılar.

N

nomak78

Misafir
adsl de bir sorun var.. bir banlama olayı yok.. kaç gündür www.phpbb.com a bile ulaşamıyordum.. bugün açıldı.. banlama gibi birşey olduğunu sanmam.. bi ara deniz altından geçen hatlar zarar görmüştü, internet sekteye uğramıştı.. bu seferde heralde öyle birşey oldu ama insanlara durumu bildirmediler diye tahmin ediyoru..

B

bireysel.net

Misafir
telekoma mail attım ve bu cvp geldi
İyi günler Gokay bey.

Mü-yap vekili tarafından sitenizde ücretsiz müzik dinletme ve kopyalama hizmeti verilmesinden yasakparale İstanul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan başvuru üzerine, İstanbul 3 üncü Sulh Ceza Mahkemesinin vermiş olduğu 26.09.2005 tarih ve 2005/1579 sayılı karar ile sitenize erişim engellenmiştir. cafeteryacom kapandı acabiliyormusun siteyi.?

A

aborjin

Misafir
Ben MÜ-YAP'ın bu işin altından kalkabileceğini, Türk halkının ilgi göstereceğini (bedava varken-cd vs...) SANMIYORUM!!...

Büyük vurgun yapacağız, piyasa büyük felan diye düşünüyorlarsa, yanılıyorlar. :D Ne yapacaklarını sanıyorlar? Napster'mı?! puhaha

F

fenerli

Misafir
aborjin' Alıntı:
Ben MÜ-YAP'ın bu işin altından kalkabileceğini, Türk halkının ilgi göstereceğini (bedava varken-cd vs...) SANMIYORUM!!...

MÜ-YAP , BSA ile işbirliği yapıyor www.bsa.org.tr

(birkaç sene uğraşıp ürettiğiniz bir şeyin bu şekilde çarçur edildiğini görseydiniz hangi düşüncede olurdunuz ? KORSAN=ÇALINTI )

B

Bohemlife

Misafir
ya tamam korsana karşıyım bu doğru ama CD fiyatları çok pahalı be kardeşim.
bir dvd 15-40 ytl arası. kadıköyden 1 ytl ye film alıyorum. bu yönde düşünmek lazım. önlem almak istiyorlarsa, fiyatlarda ciddi indirim yapmaları lazım. aksi halde çok zor uğraşmak.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cem yılmazın korsana karşı bi tabiri var ;
benim yaptığım film pahalı geliyorsa bana mail yazın size ücretsiz yollayım yada yazdığım kitap 'ın orjinalini almak için paranız yoksa yine mail yazın ben size kitabı yollayayım. Ben kazanmıyorsam korsancılarda kazanmasın...
adam haklı.. --emeğe saygı--

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:) komik geldi..

ben haftada 3-4 kitap alıyorum. tanesi ortalama 20 ytl.
ayda kitaba 250 ytl verirsem ben aç kalırım.

daha öncede dediğim gibi korsandan önce başka sorunlar çözülmeli. ayda 850 ytl verirsen akademisyenine - bilim adamına, 'örnek' olması gerekenler bile korsana mecbur kalır!

F

fenerli

Misafir
pigeon' Alıntı:
:) komik geldi..

ben haftada 3-4 kitap alıyorum. tanesi ortalama 20 ytl.
ayda kitaba 250 ytl verirsem ben aç kalırım.

daha öncede dediğim gibi korsandan önce başka sorunlar çözülmeli. ayda 850 ytl verirsen akademisyenine - bilim adamına, 'örnek' olması gerekenler bile korsana mecbur kalır!

işte korsanı haklı çıkarıp savunana kadar bunları dile getirsek bu taleplerin sesi yükselse etkili olacaktır.

Adam mp3 sitesi yapmış sitesindeki sanatçıların mp3lerini başkaları kopyalayıp kendi sitelerine koyuyorlar diye forumlarda ortalığı birbirine katıyor ve emeğe saygı lafları ediyor ! (böyle tiplerde var ve bu tipler bannera tıkla indir tarzı eylemlerle adsense den kazandığı paraları etrafta anlatarak gevrek gevrek gülerek dolanıyor -ki bu sebepten google adwords reklam vermiyorum- )

calisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bendede mp3 linkleri vardı. tırstım kaldırdım hepsini. Peki forumlarda millet paylaşmış adresleri o ne olacak peki?

carismaa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bohemlife' Alıntı:
ya tamam korsana karşıyım bu doğru ama CD fiyatları çok pahalı be kardeşim.
bir dvd 15-40 ytl arası. kadıköyden 1 ytl ye film alıyorum. bu yönde düşünmek lazım. önlem almak istiyorlarsa, fiyatlarda ciddi indirim yapmaları lazım. aksi halde çok zor uğraşmak.
bence çok haklısın korsan satan kişilerde bu yoladan dünya kadar para kazanıyorlar yasal cd lerin fiyatları ise uçuyor korsana engel olmak istiyorlarsa biraz daha az kar yapmayı göze almaları lazım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5