İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telif Hakkı Bildirimleri (Çözüm)

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba,

Youtube'da video düzenleme bölümüyle pek ilgilenmeyenler için anlatım karışık olabilir umarım biri aşağıda anlatacaklarımı video ders halinde sunar.

Eşleşen üçüncü taraf içeriği olan videolardaki sorunun çözümünü forumlarda video düzenleme bölümünden sese gelip ordan telifli müziği kaldırmak olarak belirtmişler. Bu yöntem çoğu zaman işe yarıyor yalnız bazen Eşleşen üçüncü taraf içeriği sesi video düzenleme bölümünde bulup kaldıramıyoruz.

Bunun çözümü ise videonun sesini direk olarak kapatıp yeni bir ses eklemek. Yalnız bunu yaparken dikkat etmemiz gereken reklamlara uygun seçeneğini seçmek.

Örnek olarak Eşleşen üçüncü taraf içeriği. olan videoyu düzenleye tıklıyoruz ordan ses sekmesine tıklıyoruz yan tarafta çıkan tüm parçalarda ara kısmına herhangi bir harf seçip enter'a tıklıyoruz. Altta çıkan parçalara otomatik olarak Reklam destekli şarkıları göster seçili oluyor ordan video uzunluğuna göre şarkı seçiyoruz. Son olarak ses düzeyini ayarlama yerini en sağa kadar çekiyoruz sadece müzik olarak kalıyor. Aksi halde orjinal ses ile birlikte müzikde çalıyor. Kaydet butonuna tılayıp çıkıyoruz.

Örnek müzik olarak Grass Silent Partner Şarkısı reklamlara uygundur.

Bu yöntemle hem Eşleşen üçüncü taraf içeriği derdinden kurtuluyoruz hemde o videoda para kazanma aktif hale geliyor.

Not: Yazılı olarak anlatımda çok karışık göründüğünü biliyorum ama biraz deneme yanılma yoluyla çözüme ulaşabilirsiniz.

Daha önce bu konu forumda anlatıldı mı bilmiyorum ben bulamadım o yüzden yayınlıyorum. Anlatıldıysa konuyu lütfen silin. Bu konu çoğu youtube uploader için gereksiz gelebilir fakat günlük binlerce izlenme sayısı olan ama para kazandırmayan videolar için çok iyi bir çözüm olduğunu düşünüyorum. Ayrıca son zamanlarda fark ettiyseniz youtube Eşleşen üçüncü taraf içeriği fazla olan kanalları kapatıyor.

Son olarak bu dediklerimi yapmanıza rağmen Eşleşen üçüncü taraf içeriği yazıyorsa, sesden değil videodan kaynaklanıyordur bu durumda direk silmenizi öneririm.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Enteresan bir yöntem olmuş. Şimdi denedim. Bakalım işe yarayacak mı:) Teşekkürler..

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
denediğinizde burda sonucu yazabilirmisiniz

Video ve ses arasında yaklaşık 2 dakikalık bir fark var. Fakat yinede yaptım. Şu an ses değişti. Fakat henüz eşleşen üçüncü taraf uyarısı kalkmadı. Eğer kalkarsa buradan bilgi vereceğim.

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Video ve ses arasında yaklaşık 2 dakikalık bir fark var. Fakat yinede yaptım. Şu an ses değişti. Fakat henüz eşleşen üçüncü taraf uyarısı kalkmadı. Eğer kalkarsa buradan bilgi vereceğim.

Eklediğiniz müziğin sesini tam açıp videonun orjinal sesini kapatmanız gerekiyor. Olsaydı anında kalkardı 3. taraf uyarısı.

Eşleşen 3. taraf içeriği linkine tıkladığınızda telif durumu sestenmi görüntüdenmi kaynaklanıyor ona bakmanız gerek. Bu çözüm sadece ses için.

bysasa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En büyük Dertlerden birisi youtube için Eşleşen 3. taraf içeriği
3. taraf içeriği Her zaman ses için gelmeyebilir bazen görsel içerik de bunun içine giriyor Eşleşen 3.taraf içeriğini geçme yolları var bunlar videonun genel hızı ile oynamak,içeriğin içine görsel temayı bozacak bazı resimler videolar ,introlar eklemek gibi yollardan geçiyor ama bunun için sağlıklı bir video edit programı kullanılmalıdır. Ben şahsen edius kullanıp çok eşleşmeyi değiştiriyorum ama bunun için zaman ayırmanız yüklediğiniz videonun hit olacağına inanmanızla orantılı harcanan zaman

Ayrıca youtubenin yeni müzik kütüphanesi eşleşen 3. taraf videolarda sesi değiştirmek için uygun olabiliyor ama bazen eşleşen değişse bile para kazanma aktif olmaya biliyor bunun yoluda müzik kütüphanesinden indirdiğiniz parçaların zamanları ve içeriği ile oynamaktan geçiyor bunun içinde wavelab programını kullanmanızı öneriyorum bu programların hepsi prof düzeydedir.
Bol ve Bereketli Kazançlar Dilerim

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
En büyük Dertlerden birisi youtube için Eşleşen 3. taraf içeriği
3. taraf içeriği Her zaman ses için gelmeyebilir bazen görsel içerik de bunun içine giriyor Eşleşen 3.taraf içeriğini geçme yolları var bunlar videonun genel hızı ile oynamak,içeriğin içine görsel temayı bozacak bazı resimler videolar ,introlar eklemek gibi yollardan geçiyor ama bunun için sağlıklı bir video edit programı kullanılmalıdır. Ben şahsen edius kullanıp çok eşleşmeyi değiştiriyorum ama bunun için zaman ayırmanız yüklediğiniz videonun hit olacağına inanmanızla orantılı harcanan zaman

Ayrıca youtubenin yeni müzik kütüphanesi eşleşen 3. taraf videolarda sesi değiştirmek için uygun olabiliyor ama bazen eşleşen değişse bile para kazanma aktif olmaya biliyor bunun yoluda müzik kütüphanesinden indirdiğiniz parçaların zamanları ve içeriği ile oynamaktan geçiyor bunun içinde wavelab programını kullanmanızı öneriyorum bu programların hepsi prof düzeydedir.
Bol ve Bereketli Kazançlar Dilerim

Açıklamada belirttiğim gibi eşleşen 3. taraf içeriği müzik değilde görüntü yani video ise direk silin, zaten telif ihtarı alınan videoların büyük çoğunluğu bundan kaynaklanıyor.

Benim anlattığım çözüm sadece ses ile ilgili telif bildirimlerinde çözüm olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5