İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Telif Hakkı Soru

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba,
online film izleme sitem var diyelim ki ben sunucu kiraladım ve filmleri sunucu üzerinden izletiyorum sorun oluşturur mu ? telif hakkı vs gibisinden

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
bi sorun çıksaydı diziport çoktan tarihe gömülmüştü

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
O risk her zaman vardır. Şirketlerin bu nedenle siteleri mahkemeye verildiği görülmüştür. KV olayı gibi.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
aslında ha kendi sunucundan izletmişsin ha upload sitelerinden,
bilinen bir kanun var
halka açık yerlerde izletilmesi vs diye başlar gider, ne olacağı hiç belli olmaz açıkçası

enes5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Merhaba,
online film izleme sitem var diyelim ki ben sunucu kiraladım ve filmleri sunucu üzerinden izletiyorum sorun oluşturur mu ? telif hakkı vs gibisinden

zaten filmleri sunucudan veremezsin sınırsız vps kiralaman gerek değilse olmaz :) oda baya bi masraf demektir zaten sitenin geliri ne kadar olacak vede çok büyük sorunlar çıkar telif hakklı ile ilgili en büyük film siteleri bile uploadla izlettiriyor sakat iş yani

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
O risk her zaman vardır. Şirketlerin bu nedenle siteleri mahkemeye verildiği görülmüştür. KV olayı gibi.

Evet haklısınız her zaman var.

aslında ha kendi sunucundan izletmişsin ha upload sitelerinden,
bilinen bir kanun var
halka açık yerlerde izletilmesi vs diye başlar gider, ne olacağı hiç belli olmaz açıkçası

tamam teşekkür ederim

reklamsiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
zaten filmleri sunucudan veremezsin sınırsız vps kiralaman gerek değilse olmaz :) oda baya bi masraf demektir zaten sitenin geliri ne kadar olacak vede çok büyük sorunlar çıkar telif hakklı ile ilgili en büyük film siteleri bile uploadla izlettiriyor sakat iş yani

tamam teşekkürler zaten bi düşünceydi oda ilerde belki ama aldım cevabımı :ıslık:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5